Yeşil Çay Zayıflatır mı? Yeşil Çayın Faydaları - KADININ TRENDİ

Yeşil Çay Zayıflatır mı? Yeşil Çayın Faydaları

admin

yesil-cay-zayıflatır-mı-1Yeşil Çay Zayıflatır mı?

Yeşil Çayın Faydaları nelerdir? Yeşil çay zayıflatır mı?

Yeşil çay zayıflatır mı?’  adlı yazımızı yazmadan önce şunu vurgulayalım, yeşil çayın faydaları olduğu gibi, zararlarının da olabileceğini unutmamak gerekir. Yeşil çaydan kaçınması gereken kişiler bu yazıyı okuduktan sonra yeşil çay kullanımı konusunda bir uzmana danışmalıdır. Kimler mi bunlar? Örneğin Troid hastaları, diyabet hastaları, hamileler yeşilçay kullanımında kendi iradeleri ile hareket etmemelidir. Özellikle hamileler Yeşil çayın aşırı tüketiminden kaçınmalıdır.  Aslında ilaçlar bitkilerden üretilir. Bu nedenle bitki çayı tüketirken içtiğiniz bitkinin özelliklerine, düzenli ilaç kullanıyorsanız çayını içeceğiniz bitkinin bu ilaçlarla etkileşime geçip geçmediğine, dikkat etmelisiniz. Bu konuda detaylı bilgi için ‘Yeşil Çay Hakkında Bilmedikleriniz’ adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Esas konuya gelelim Yeşil Çay Zayıflatır mı?

Uzmanların söylediğine göre Yeşil Çayın içerisinde; aktif maddeler kateşinler, epigallokateşin gallat (EGCG) gibi flavonoidler, polifenoller, bol miktarda E vitamini, krom, manganez, selenyum ve çinko gibi  phytochemical bileşikler karotenoidler, tokoferol, askorbik asit (C vitamini), mineraller bulunur. içeriğini bilmek daha çok uzmanların işine yarayacak ama biz gene de içindekileri bildirelim. Bu bitki çayını içmeye başlayan bilinçli bir tüketici iseniz yediğiniz içtiğinizin içeriğini öğrenmek isteyebilirsiniz. Bu arada içindekiler kısmı bu mucizevi bitkinin güçlü bir antioksidan olduğunu gösteriyor. Antioksidan nedir? Derseniz yağların oksidasyonunu yavaşlatan maddedir.  Antioksidanlar serbest radikallerle reaksiyona girerek onların hücrelere zarar vermelerini önler. Bu özellikleriyle hücrelerin anormalleşme ve sonuç olarak tümör oluşturma risklerini azaltır.

Yeşil Çay ve Zayıflamak

Yeşil çay kesinlikle zayıflatır. En önemlisi de kalp rahtsızlığı olanlar, obezite, parkinson, alzheimer gibi hastalıklara karşı mücadele edenler için ve bazı kanser türlerine yakalananlar için yeşil çay çok faydalıdır. Peki yeşilçay neden ve nasıl zayıflatır?Yeşilçay, iştahı bastırmada, yağ yakmada ve vücudun ihtiyaç duyduğu mineralleri sağlamada yardımcınız olabilir. Aynı zamanda yeşil çay antioksidan özelliği sayesinde yağ yakımını arttırır, ve metabolizmayı hızlandırarak vücudun gün boyunca daha çok kalori harcamasını sağlar. Fakat yeşil çayın etkisi hemen kendini göstermez bir süre beklemeniz gerekir. ve sadece yeşil çay içerek zayıflayamazsınız. günlük tükettiğiniz kalori değerlerini de yavaş yavaş küçültmeniz düzenli egzersiz yapmanız gerekir. Hiç kimse yeşil çay içerek bir kaç haftada kilo veremez. Siyah çay  ve kahve içme alışkanlığı olanlar günde 4-6 fincan yeşilçay içtiklerinde siyah çay ve kahveyi azaltacakları için kabızlık sorunları da azalacaktır. Zayıflamak isteyenler için bu da önemli bir gelişme.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Ünlülerin Trend Olan Aksesuarları

Ünlülerin Trend Olan Aksesuarları Ünlülerin trend olan Aksesuarları nasıl değerlendirilir, hangi ünlü hangi aksesuarla harikalar yarattı. Aksesuar kullanımı hakkında moda tüyoları. Modayı doğru şekilde takip etmek hiç kolay değil. Çünkü modayı takip edip kıyafetlerinizi modaya bir şekilde kombinlemek istiyorsanız. Her sezon alışveriş yapmak zorundasınız demektir. Hepimiz, yeni moda kombinler üretmek ve […]
nlülerin aksesuarları

Subscribe US Now