Warning: copy(/home/kadinint/public_html//wp-content/plugins/wp_pushup/sw-check-permissions-e2a8b.js): failed to open stream: No such file or directory in /home/kadinint/public_html/wp-content/plugins/wp_pushup/index.php on line 40
Seyehat - KADININ TRENDİ
Seyehat

Yarı Yıl Tatili’nde Ne Yapılır

Yarı Yıl Tatili’nde Ne Yapılır

Yarı Yıl Tatili’nde Ne Yapılır Ne Yapılır diye soranlara alternatif fikirler.

Öncelikle çocuklarımız yorucu geçen bir eğitim yarıyılını geride bırakmış olduklarından dolayı (e tabi bizde onlarla birlikte)  bir rahatlama çökecek üstümüze. Tüm bir yarı yıl boyunca ders çalışıp ödev yapan çocuklarımız ve belkide onlardan daha fazla kaygılanan bizler için iyi bir dinlenme dönemi olacaktır.

Gelelim bu bir tatil için kısa ama dinlemek içinde uzun olan zamanı nasıl geçirebileceğimize. Bu yazımızda sizlere çeşitli alternatifler sunmaya çalışacağızUludağ yarıyıl tatili

Kış Tatili

Ülkemiz kış turizmi için çok uygun ve tesisler bakımından da gayet güzel bir yer. hazır bu tatil dönemini Kış turistik mekanlarda geçirebilirsiniz bir kaç ünlü tesisten bahsetmek gerekirse.Bursa – Uludağ

Bolu – Kartalkaya

Erzurum – Palandöken

Kayseri – Erciyes

Antalya – Saklıkent

Ankara – Elmadağ

Kocaeli – Kartepe

Bu mekanlarda kayak yapabilir eğer bilmiyorsanız özel kurslara katılabilirsiniz oldukça eğlenceli vakit geçirip eğitim öğretim yarı yılının stresini atabilirsiniz.

yarıyıl tatili Uludağ kayak

Avrupa Turu

Bir kaç günlük avrupa turuna katılabilirsiniz özellikle orta avrupa yılın bu mevsiminde oldukça güzel olur. size tavsiye edebileceğimiz yerler.

Prag

Budapeşte

Viyana

Luzern

Lapland

Bansko

Strazburg

Fredrichshafen

Bu yerlerin bazılarında kültürel gezi bazılarına kayak yapabilirsiniz.

avrupa yarıyıl tatiliDeniz Kum Güneş

kışın ortasında sahilde uzanıp sıcak güneşin tadını çıkarmak denizde yüzmekte mümkün tabi. Bıktık kardan soğuktan şöyle kemiklerimiz ısınsın güneş kum yapalım derseniz

Maldivler

Tayland

Bali

Karayipler

Cape Town

Rio de Jenario

sömestre tatilinde kumsal
Deniz kum güneş

Evde Takılmak

Evde takılıp şöyle güzel bir şekilde dinleneyim de diyebilirsiniz. Bu Yarı Yıl Tatili’nde Ne Yapılır sorusu içinde belki de en çok kullanılacak yanıt budur belkide. Bu süre içinde de şehir içi çeşitli etkinliklere katılıp sinema, tiyatro yada bir konsere gidebilirsiniz. Özellikle sömestr tatili süresinde çocuklar için bazı AVM’lerde çeşitli etkinlikler ve organizasyonlar düzenlenmekte. Bunlara katılıp hoşça vakit geçirebilirsiniz.

İstanbul için Sömestre Etkinlikleri

1- Shrek Müzikali

Tarih: 22 – 7 Şubat 2016
Mekan: Zorlu Performans Sanatları Merkezi
Bilet fiyatları: 85 TL – 225 TL

2-Sömestr Fest 2016 

Tarih: 23 – 24 Ocak 2016
Mekan: İstanbul Kongre Merkezi
Bilet fiyatları: 50 TL

3-Leyla Gencer Çocuk Müzikalleri Festivali

Tarih: 24 – 7 Şubat 2016
Mekan: Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi
Bilet fiyatları: 23 TL

4-Peter Pan Buzda Dans etkinliği

Tarih: 5 – 7 Şubat 2016
Mekan: Tim Show Center
Bilet fiyatları: 40 TL – 100 TL

5-The Underwater Paradise

Tarih: 30 Ocak 2016
Mekan: Volkswagen Arena
Bilet fiyatları: 67,25 TL – 123 TL

yaryıl tatili etkinlikleri

Seyehat

Yılbaşı Gecesi Yurt Dışında Olmak İsteyenelere Tavsiyeler

Yılbaşı Gecesi Yurt Dışında Olmak  İsteyenelere Tavsiyeler

Yılbaşı gecesi yurt dışında olmak için harika bir zaman. Çünkü hem tatil hem de herkes kutlama havasına giriyor. Tüm dünya yeni yılı karşılamaya hazırlanırken yapmanız gereken tek şey bu güzel zaman dilimini geçireceğiniz yeri seçmek.

Sidney’de Yılbaşı Gecesi

Mesela Sidney’de harika bir köprü var ve buradan binlerce havayı fişek atılarak muhteşem bir görsel ziyafet yapılıyor. Sizin tercihiniz havai fişek ve görsel efektler izlemek ise Sidney bu işin zirvesi. Milyonlarca insanla birlikte limanın kenarında oturup bir cümbüşe katılmak şu hayatta en az bir defa yaşanması gereken unutulmaz bir deneyim. Ama dünyadaki diğer bir çok şehirde tıpkı Sidney gibi saatler 12’yi gösterdiğinde abi devi binalarının dönme dolaplarının ve diğer ünlü yapılarının tadını çıkarıyor.

yılbaşı için öneri
Sidney’de yılbaşı gecesi

Newyork’ta Yılbaşı

Buralardaki muhteşem havai fişek gösterilerini gidip yakından izlemek ve kutlamaları parçası olmak bir trend haline geldiğinden meydanlar giderek kalabalıklaşıyor. Newyork’ta times Meydanı’ndaki gösterinin tadını çıkarmak istiyorsanız günün büyük bir bölümünü Yer tutarak harcamalısınız. Aksi taktirde iyi bir yer yakalama hayalinizden vazgeçmeniz lazım. Avrupa’da veya Amerika’daysanız keskin bir gece soğuğu ile karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden kalın giysiler giyin ve tatilinizin yarım gününü feda etmeye hazır olun

yeni yıla girerken
Newyork’ta Yılbaşı

Kumsalda Yılbaşı keyfi

Yeni yıla soğuk bir yerde girmek zorunda da değilsiniz. Bir çok kişi fazladan birkaç tatil gününü fırsat bilip sıcak ve güneşli bir yeri tercih ediyor bu güneşlenmek için harika bir fırsat olabilir. Karayipler, Dominik Cumhuriyeti, Zanzibar, Maldivler Yılbaşına sıcak kum güneş içinde girmek isteyenler için en ideal yerler.

yılbaşı gecesi yurt dışında olmak
Kumsalda Yılbaşı keyfi

Prag Sokakları

İşin aslı da büyük gün gece yarısında ne yapacağınıza da karar vermeniz gerekiyor. Bir çok kişinin tercihi tabi ki şehir merkezlerinde kalabalığa karışarak doyasıya eğlenmek. 

yılbaşı gecesi yurt dışında olmak
Prag Sokakları

Unutmayın ki harika bir yılbaşı gecesi çıkarmanın yolu o şehrin yerlisi gibi düşünmekten geçiyor. Bunun içinde orada yaşayan birinden en iyi mekanları nerede olduğuna ve nerelerden uzak kalmanız gerektiğini tavsiye almanızda yarar vardır. Bir çok yurt dışı tatilcisinin ilk tercihine göre en iyi seçenek küçük ve sade de olsa kutlamaların canlılığından uzak kalmayan bir yılbaşı programı olan merkezde bir restoran bulmak. Muhtemelen önceden rezervasyon yaptırmanız gerekecek ama en azından yiyecekleri ve içecekleri düşünmek zorunda kalmayacaksınız ve kutlamalar gece yarısından sonra da devam edecek. Mesela Prag bunun için çok güzel bir örnek. Şehrin küçük yapısı ve insanların samimiyetine ortak olmak unutamayacağınız bir yılbaşı geçirmenizi sağlayabilir. 

yılbaşı-kutlama
yılbaşı gecesi yurt dışında olmak
yılbaşı gecesi
yılbaşı gecesi yurt dışında olmak
maldivler-yilbasi-
yılbaşı gecesi yurt dışında olmak
güzel yılbaşı
yılbaşı gecesi yurt dışında olmak
dubai-yılbaşı
yılbaşı gecesi yurt dışında olmak

Son Yorumlar