Warning: copy(/home/kadinint/public_html//wp-content/plugins/wp_pushup/sw-check-permissions-e2a8b.js): failed to open stream: No such file or directory in /home/kadinint/public_html/wp-content/plugins/wp_pushup/index.php on line 40
Corona Virüsü ve Mikroplara Karşı Elma Sirkesi | Kadının Trendi | Sağlık
Sağlık

Corona Virüsü ve Mikroplara Karşı Elma Sirkesi

evlerinizi ve ellerinizi Corona virüsü ve mikroplara karşı Elma sirkesi ile dezenfekte edin. koronavirüs için Elma sirkesi

Corona Virüsü ve Mikroplara Karşı Elma Sirkesi

evlerinizi ve ellerinizi Corona virüsü ve mikroplara karşı Elma sirkesi ile dezenfekte edin. koronavirüs için Elma sirkesi

Corona virüsü ve mikroplar, gözlerimizle göremediğimiz ama hayati tehlikelere neden olan dünya için korktuğu bir tehlike. Son zamanlarda sinemalarda ve dizilerde izlediğimiz virüs temalı filmler bilim kurgu filmlerinin gözde teması olu verdi. Madem öyle biz de Kadının Trendi Olarak korona virüsüne ve mikroplara karşı Elma Sirkesini sizlere sunalım dedik.

Türk kadınları temizlik konusunda epeyce dikkatli davranıyor. Temizlik islam toplumu için oldukça önemli bir husus. Temiz kalma ve temiz beslenme konusundaki bu özverimiz korona virüsüne karşı eminiz bizi koruyacak. Üstelik temizlik yaparken dünyayı kirletmemeye çalışan kadınların bir numaralı temizlik ürünü elma sirkesi bizler için sunulan bir mucize gibi sağlık ve hijyen getiriyor. Bir çoğumuz elma sirkesini mutfağımızda hem temizlik hem de gıda ürünü olarak kullanıyoruz. Ama, korona virüsü için de elma sirkesini kullanabileceğimizi biliyor muydunuz?

Elma sirkesi ve beyaz sirke içindeki asit sayesinde mikrop öldürücü özelliğe sahiptir. İçeriğinde kimyasal ürün barındırmaması bakımından da uzmanlar tarafından önerilmektedir.  Antik Yunan döneminde birçok sağlık sorununda kullanılan elma sirkesinin faydalarını saymakla bitmiyor. İçerdiği magnezyum, fosfor, potasyum, demir, bakır ve florin nedeniyle doğal bir antiseptik, antifungal ve antibakteriyeldir. Bu nedenle elma sirkesi birçok alanda kullanılmaktadır. Grip bakterisinin yayılmasının da önüne geçer. Uzmanlar grip gibi mikropların yayılmaması için günde birkaç defa ellerimizdeki bakterileri bir antibakteriyel ürün ile temizlememiz gerektiğini tavsiye ediyor. Bu durumda elma sirkesi her evde bulunabilen ve herkesin evinde üretebileceği bir ürün olduğu için ideal bir korona virüs savar diyebiliriz.

Corona Virüsü ve Mikroplara Karşı Elma Sirkesi

Elma Sirkesi ile Corona Virüsü Ve Mikroplardan Nasıl Korunmalıyız?

Elma sirkesini korona virüsü savmak için kullanma yollarını tarif etmeden önce Alkol ve kolonyanın da bu konuda büyük etkisi olduğunu vurgulamak gerekir.

Elma sirkesinde bulunan alfa hidroksit asitler, yüzünüzü ve ellerinizi mikroplardan ve virüslerden arındırma konusunda en yakın arkadaşınız olabilir.

Sadece bir kaç yemek kaşığı elma sirkesini bir kaseye koyarak bir parça pamuk yardımıyla yüzünüze ve ellerinize sürebilirsiniz. 30 dakika yüzünüzü öyle bırakın. Bu işlemi gün içinde birkaç kere yapabilirsiniz. ardından da yüzünüzü ve ellerinizi temiz su ile sirkenin kokusundan kurtulmak için durulayın.

Elma sirkesi normal sirkeden daha fazla mineral ve vitamin içerir. Elma sirkesi içerdiği mineraller ( Fosfor,Magnezyum, Demir vb.) ve vitaminler (Beta-karoten, C vitamini, E vitamini vb)  Bu sayede elma sirkesi sadece temizlik için değil aynı zamanda bu bakımı uyguladığınız alanları vitamin ve mineraller bakımından da beslemiş olursunuz.

 Evde Corona Virüsü Temizliği

Elma sirkesi ile evdeki kapı kolu, musluklar, mobilyalar gibi temas edeceğimiz eşyaları gün içinde dezenfekte ederek korona virüsünden korunabiliriz.

Yerleri silerken yer silme suyuna sirke ekleyebiliriz.

Bulaşıkları yıkarken bulaşık marinasına deterjanın yanı sıra elma sirkesi ekleyebiliriz.

Marketten aldığımız açık gıdaları, baklagiller, pirinç, sebze, meyve, kasap ürünlerini sirkeli su ile yıkayabiliriz. Elmalı sirke özellikle gıda temizliğinde önemli bir ürün. Çünkü gıdaları arkol ve kolonya ile temizlemek pek iç açıcı olmaz. Bu nedenle özellikle mutfaklarda Corona virüsü ne karşı Elma sirkesine başvurmak iyi olur.

Unutmayın alacağınız önlemler korona virüsten güçlü değildir.

Corona Virüsüne Karşı Bağışıklık Sistemini Güçlendirin yazımız ile korona virüs ile savaşmaya devam edin. 

Comments

    1. Görüşleriniz ve yorumunuz için teşekkür ederiz Hayriye Hanım. Corona virüsüne karşı birlikte savaşalım. Sağlıklı Günler dileriz.

  1. Elma sirkesinin kullanım alanı oldukça geniş. Banyo yaptıktan sonra az kalan suya biraz elma sirkesi ekleyip duşta da kullanabilirsiniz. Saçlarda kepek oluşumunu önler, ciltteki kaşıntılara iyi gelir. Ağız ve burna gargara yapılabilir. Bunlarıda eklemiş olalım. 🙂🙂🙂

    1. Sirke kullanımı ile ilgili verdiğiniz bilgi için teşekkür ederiz Aysun Hanım. Sağlıklı günler dileriz.

    1. Görüşleriniz ve yorumunuz için teşekkür ederiz Aysun Hanım. Corona virüsüne karşı birlikte savaşalım. Sağlıklı Günler dileriz.

  2. Bu harika bilgi için teşekkür ederiz. Corona virüsü doğru bilgi ve doğru uygulamalar ile yenilir. Korona virüsü, alacağımız tedbirlerden güçlü değildir. 😉

Son Yorumlar