Warning: copy(/home/kadinint/public_html//wp-content/plugins/wp_pushup/sw-check-permissions-e2a8b.js): failed to open stream: No such file or directory in /home/kadinint/public_html/wp-content/plugins/wp_pushup/index.php on line 40
Ev Modası - KADININ TRENDİ
Ev Modası

Boboliko.com İle Özgün Dekorasyon Ürünlerini Keşfet

Boboliko.com Özgün dekorasyon ürünleriBoboliko.com İle Özgün Dekorasyon Ürünlerini Keşfet

Boboliko.com İle Özgün Dekorasyon Ürünlerini Keşfet

Yıllarca insanların kafa yorduğu ve para harcadığı ev dekorasyonu, son zamanlarda ev sahiplerinin  vazgeçilemeyen bir ilgi alanı oluverdi. Şıklığı seven erkekler ve kadınlar olarak moda kavramı içerisinde artık ev modası gibi bir alt kavram yarattık. Evlerde dikkat çeken figürler, baktığında içini aydınlatan şık salonlar,  mobilyalardaki renklerin uyumu ile yaratılan simetrik ya da asimetrik desenler ve daha bir çok özelliği ile ev dekorasyonu bir bakıma evin sahibinin iç dünyasını yansıtır oldu. Boboliko.com ile özgün dekorasyon ürünleri hakkında yazdığım bu makalede kadınların ev dekorasyonunda ne gibi farklılıklar yaratacağını ve anlatıp boboliko.com ile evlerine kendi çizgilerini nasıl çizeceği konusunda fikirler vereceğim.

Dekorasyon ile ilgilenenlerin evlerinde sağlamaya çalıştıkları düzen ve harika kombinler, aslında ev sahibinin hem yaşam alanlarını şık hale getirmek istemesi hem de keyifli ve kullanışlı bir ev yaratmalarını sağladı. Böylece insanların eşya tercihleri gitgide çok amaçlı ve şık eşyalardan yana oldu. Artık koltuk takımlarının ve bir çok mobilya ürünün hem şık, hem çok amaçlı hem de kolay temizlenebilir modelleri çıkıverdi . Tüm ev dekorasyonu ürünleri üreten markalar bu şekilde kendini yenileyip harika ürünler üretmeye başladılar. Boboliko.com’da bu markalardan biri.

Boboliko.com Özgün Dekorasyon Ürünleri Nasıl Ortaya Çıkıyor.

Dekorasyon konusunda tüketicilerin seçici olması ve sektörde üretim yapan firmaların artması ile oluşan rekabet sayesinde, piyasadaki özgün dekorasyon ürünleri satan firmalar en güzel tasarımlarını üretmeye başladılar.

Boboliko.com bu konuda harika bir fark ile diğer dekorason e-ticaret markalarından bir adım öne çıkıverdi. Peki boboliko.com’u diğer markalardan ayıran özelliği nedir. Boboliko.com da bu konuda e-ticaret dekorasyon sitelerinin arasından özgünlüğü ve müşterisini dinleyen bir marka olması ile sıyrılıveriyor. Ürünlerini müşterilerini nasıl mutlu edebilirim diye kafa yorup, tasarım gücü ile onlara eşsiz mobilyaları uygun fiyatlara sunmaya çalışıyor. Boboliko.com’da gördüğünüz bir ürünü marka ile iletişim kurarak farklı özellikler eklenmesini isteyebilir, özgün bir tasarım yaptırabilirsiniz. Beğendiğiniz mobilyanın rengini, ölçülerini veya desenini değiştirebilir, üretimde kullanılan malzemeleri bile uygunsa istediğiniz şekilde farklı bir malzeme ile üretilmesini sağlayabilirsiniz. Unutmayın özgün dekorasyon ürünleri  her zaman tercih edilmektedir.

Sitede özgün dekorasyon ürünleri içerisinde tamamlayıcı küçük dekoratif ürünlerde var. aldığınız bir tv ünitesinin üzerine koyacağınız özgün ve özel üretim bir biblo ya da duvar dekorasyonunda kullanmak için ressamların özel koleksiyonundan bir tablo da satın alabilirsiniz.

Özgün ürünlerle sadece şık bir eviniz değil aynı zamanda eşsiz bir yaşam alanınız olabilir. Böylece evinizde kendinizi en iyi şekilde ifade eder sıradan olmaktansa özel bir yaşam alanına sahip olabilirsiniz.

Cesur Ve Güzel

Cesur ve Güzel Dizisinde Cesur’un Evi ve Salon Dekorasyonu

Cesur ve Güzel Dizisinde Cesur’un Evi ve Salon Dekorasyonu

Diziler biz izleyiciler için sadece hikayeler canlandırmıyor. Aynı zamanda zengin tarz sahibi karakterlerin yaşam alanlarını bizlere göstererek ev modası konusunda, evlerimizi şık ve konforlu hale getirebileceğimiz ev dekorasyon fikirleri sunuyorlar. Stil sahibi olmak öyle kolay değil.  Evimizi en güzel şekilde dekore edebilmemiz için öncelikle farklı dekorasyon fikirlerini incelemek ve kendimize en uygun olanı bulmamız gerekiyor. Bu nedenle biz de ‘Cesur ve Güzel Dizisinde Cesur’un Evi ve Salon Dekorasyonu‘ adlı yazımızda Cesur ve Güzel dizisinde kıvanç Tatlıtuğ’un canlandırdığı Cesur karakterinin evini inceleyeceğiz. Bakalım Cesur ve Güzel dizisinin üçüncü tarz evi Cesur’un evi hangi özellikleri ile dikkatleri çekmiş.

İşe Cesur’un Salonundaki kale kapısını andıran sehpası ile başlayalım. Bu sehpanın markasını araştırdık Bu sehpayı Mudo’da bulabilirsiniz.

Cesurun evindeki kale kapısını andıran sehpa

Cesur ve Güzel dizisinde cesurun salonundaki sehpa mudo marka. Bu sehpa sanki 1200 yıllarından kalma bir kale’nin kapısından üretimiş.

Cesur ve Güzel dizisinde cesurun salonundaki sehpa mudo marka
Cesur ve Güzel dizisinde Cesur’un salonundaki sehpa Mudo marka.

Cesur ve Güzel Dizisinde Cesur’un Evi ve Salon Dekorasyonu için harika aksesuarlar kullanılmış.

2017 Sonbahar/Kış Makyaj Trendleri

Cesur’un Salon dekorasyonu bir bütün oluşturacak şekilde tasarlanmış. Salondaki neredeyse duvarın tamamını kaplayacak yağlı boya tablosu, Sehpası Sehpanın üzerindeki pastel tonda aksesuarı, deri koltuklarının rengi tamamen bir bütün içinde. Pastel tonlarla bezenmiş bu salon adeta bir sanat müzesini andırıyor.

Cesur ve güzel evleri ve dekorasyon fikirleri

Cesur’un salonunda doğal malzemelerden üretilen mobilya ve aksesuarlar oldukça şık bir görünüm sağlıyor. Cesur ve Güzel dizisinin en çok dikkat çeken evi Korludağ çiftlik evi de aynı tarzda dekore edilmiş.

Cesur'un evi ve salon dekorasyonu

Cesurun evi ve salon dekorasyonu 21

İşte Cesur’un  salonunda en çok gördüğümüz alanlar. Ahşap, Deri materyaller oldukça yoğun kullanılmış. Duvarlar da bile köy evlerindeki pürüzlü bir görüntü var. Salonda ışıklandırma çok manalı. Daha çok sanat eserlerini aydınlatan bir yapıya sahip. Buğulu bir ışıklandırma ile romantik ve Vintage bir stile bürünen bu salon eminim Nostalji tutkunlarından tam puan alacaktır.

Cesurun evi ve salon dekorasyonu salon görüntüsü

Ekran görüntüsünü almışken Mihriban’ın evini de sizlere dışarıdan gösterelim dedik.

Cesur ve Güzel Mihriban ın evi

Cesur ve Güzel dizisini izledikçe Cesur’un evi ile ilgili görseller edinip bu sayfadan sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Ev Modası

Salon Dekorasyonu İçin Harika Fikirler

Salon Dekorasyonu İçin Harika Fikirler

Salon evimizde geçirdiğimiz zamanımızın büyük bir kısmını ayırdığımız alan. En rahat en konfor ve en şık olmasını istediğimiz, misafirlerimizle hoş vakit geçirdiğimiz mekanlar salonlar şık olmalı.  Bu nedenle salon dekorasyonu için ayıracağınız bütçenin biraz yüksek olması lazım. Salon Dekorasyonu İçin Harika Fikirler adlı yazımızla salonlarınızı dekore edeceğiniz fikirleri fotoğraflar eşliğinde göstereceğiz.

Gelelim şık bir salon yaratmak için almamız gereken büyük kalem ürünlere. Şık bir koltuk takımı almak şart . koltuk takımına yakışan halılar, perdeler, bir televizyon ünitesi, şık ve konforlu bir sehpa, yeriniz varsa bir konsol ve bir gümüşlük. Bu eşyaları birbirine uygun olarak seçmelisiniz. Yani doğru salon dekorasyonu için bu şart. daha sonra geriye küçük aksesuarlar kalıyor. Aslında dekorasyonun can alıcı kısmı bundan sonra başlıyor. evinizi aksesuar kullanımı çok önemli. Ne az ne de çok olmalı. Eğer salonda çok aksesuar olursa salon karmaşık ve dağınık olur. Az aksesuar  kullanırsanız salonunu çok sade olur. Yani  dekorasyon işlerinde kullanacağınız eşya ve aksesuarların oranı çok önemli. bu oranın ne olduğunu belirlemek imkansız. Ama yapılacak en iyi şey evi düzenledikten  sonra dışarı çıkıp eve şöyle bir yabancı gözüyle bakmak. Bu yöntemle aksesuar eşya oranını görmek daha kolay olur.

Fotoğraflarla Salon Dekorasyonu Fikirleri

Salonları en şık hale getiren eşyalardan en önemlisi koltuk takımları. Eğer büyük bir salonunuz varsa büyük koltuklar ve berjerler sizin için daha konforlu olacak. hele de kendi evinizde oturuyorsanız Koltuk takımı seçiminde özgürsünüz. İstediğiniz koltuk takımını alabilirsiniz. Fotoğraftaki gibi açık renk bir koltuk ile her rengi kombine edebilirsiniz. Bir kaç yıl içinde bu renklerden sıkılırsanız perdeleri ve kırlentleri değiştirmeniz salonunuzu bir anda bambaşka bir forma sokmaya yetecektir. Diktireceğiniz perde kumaşları ile kırlentler, sehpa örtüleri, masa örtüleri hatta duvarlara simetrik şekilli tablolar bile yaptırabilirsiniz bu harika olur. Eğer açık renk bir koltuk takımı düşünüyorsanız ve evinizde minik çocuklarınız varsa yıkanabilir minderli koltuklar sizin için hayat kurtarıcı olacaktır.salon dekorasyonu ve açık renk koltuk kullanımı. Modern-Salon-Dekorasyonu

Koltuk takımlarının sehpa uyumu çok önemli.  Sehpa yüksekliği koltuklarla birbirine yakın olmalı. Renk uyumundan söz etmeye gerek yok sanırım.

Salon Dekorasyonu yemek masası Modern-Salon-Dekorasyonu

Salon Dekorasyonu İçin Harika Fikirler adlı yazımızla salonlarınızı dekore edeceğiniz fikirleri fotoğraflar eşliğinde göstereceğiz.

Fotoğraflardaki aksesuar kullanımını da dikkate aldınız mı? salon-dekorasyon-fikirleri-2 Salon Dekorasyonu desenli perde

Bu fotoğrafta desenli perdeler ve desenli aksesuarlar biraz fala olmuş gibi. göze biraz karmaşık görünüyor. Bunu kötü örnek olarak alabilirsiniz.

Salon Dekorasyonu fuşya GRİ UYUMU Salon Dekorasyonu halı kullanımı

Gelelim Salon Dekorasyonu İçin Perde Seçimine

Salon dekorasyonunda perde seçimi çok önemli. Seçeceğiniz perdenin modeli salonun tarzına, aldığı ışığa ve diğer eşyalara uygun olmalı. Perde rengi koltuk ve halılara uygun olmalı. Aynı renk olmak zorunda değil ama bir aradayken şık görünmeleri gerekir. Eğer perdeler dikkat çekici bir renk ise koltuklar perdelerden bir tık daha az dikkat çekmeli. Yada durum tam tersi olmalı. Aksi taktirde salonda büyük bir karmaşa olur. Mesela koltuklar açık tonlarda ise perde daha koyu olmalı. Ama koltuklar koyu renk ise ve duvarlar da biraz koyu renk ise perdeler açık renk seçilmeli böylece hem renk uyumu sağlanmış olur hemde açık renk perdeler eve ışık verir. İşte bir kaç perde fikri.

salon dekorasyonu ve perde modelleri salon dekorasyonu ve perde modelleri salon dekorasyonu ve perde modellerisalon dekorasyonu ve perde modelleri

Salon aksesuarları bakımından bütün fotoğraflar sizin için başka fikirler edinmenizi sağlamıştır. Yine de bir kaç salon dekorasyonu, aksesuar kullanımı, duvar süslemesi gibi bir kaç fotoğraf paylaşalım.

salon dekorasyonu aksesuar kullanımı duvar süslemesi Duvardaki süslemeye dikkat ilginç bir fikir.

salon dekorasyonu aksesuar kullanımı duvar süslemesi

Klasik ve çok şık bir salon dekorasyon fikri. Gri duvarlar her rengi kabul ediyor.

Dizi setlerinden Cesur ve Güzel Nişantaşı evinin salon dekorasyonu hakkında bilgi edinmek için

Cesur ve Güzel Çiftlik Evi Dekorasyonu bunu sakın kaçırmayın. Hemen tıklayın.

Ev Modası

Cesur ve Güzel Sühan’ın Nişantaşı’ndaki Evi

Cesur ve Güzel Sühan’ın Nişantaşı’ndaki Evi

Dizilerde sadece dizi kıyafetleri değil dizi karakterlerinin yaşadıkları evler de çok dikkat çekiyor. Cesur ve Güzel dizisinin kadın takipçilerinin dikkatini çeken ev iç mekan ve dış mekan dekorasyon özellikleri bir çok izleyicisine fikirler vermeye devam ediyor. Evini yeni dekore edecek bir kadın için şahane fikirler barındıran Cesur ve Güzel dizisinin çekildiği evler den en büyüğü ve en dikkat çekeni Korludağ çiftlik evi hakkında hazırladığımız ‘ Cesur ve Güzel Çiftlik Evi Dekorasyonu ‘ adlı yazıyı ve fotoğrafları mutlaka inceleyiniz.  Umarım bu yazımızın devamı olarak hazırladığım ( Cesur ve Güzel Sühan’ın Nişantaşı’ndaki Evi) adlı yazımızı okurken ve fotoğraflara bakınırken evinizin dekorasyonu için size yardımcı olacak fikirler edinirsiniz.

Cesur ve Guzel Suhan'in Nisantasi'ndaki evi yatak odası
Cesur ve Guzel Suhan’in İstanbul’daki evi yatak odası oldukça sade. Hatta odada dizinin geneline göre şaşırtıcı bir sadelik var.
Cesur ve Guzel Suhan'in Nisantasi'ndaki evi SALON
Cesur ve Guzel Suhan’in Nisantasindaki evi SALON DEKORASYONU
Cesur ve Guzel Suhan'in Nisantasi'ndaki evi -Salon mobilyaları
Cesur ve Guzel Suhan’in Nisantasi’ndaki evi -Salon mobilyaları
Cesur ve Guzel Suhan'in Nisantasi'ndaki evi -Salon mobilyaları
Suhan’ın Nisantası’ndaki evinin salonunun dekoratif süsleri harika. Kaktüs ve orkide ile süslenen cam sehpa sehpanın çevresindeki koltuklara ve salon dekorasyonuna farklı bir hava katmış. Salonun ahşap rengi ve ahşap oyma süslemelere yeşil ve beyaz bitki süslemesi tamamlayıcı bir detay olmuş.

Cesur ve Güzel Nişantaşı evi ile ilgili dekorasyon fotoğraflarını yayınlamaya devam edeceğiz.

Ev Modası

Cesur ve Güzel Çiftlik Evi Dekorasyonu

korludağ çiftlik eviCesur ve Güzel Çiftlik Evi Dekorasyonu

Cesur ve Güzel Çiftlik Evi, diğer adıyla Korludağ Çiftliği Cesur ve Güzel dizisinin en çok ilgi gören özelliklerinden biri. Ekran başına oturan dizi izleyicileri, dizi yayın saati boyunca Star Tv ekranlarını dikkatle inceliyorlar. Dizi oyuncularının giydiği kıyafetlerden, oyuncuların canlandırdıkları karakterlerin özelliklerine kadar dizide her şey ilgi gördü ve beğenildi.  Biz de bu nedenle Cesur ve Güzel Çiftlik Evi Dekorasyonu hakkında yazdığımız bu yazı ile harika çiftlik evi hakkında merak ettiğiniz her şeyi açıklamaya çalışacağız. İşte Cesur ve güzel dizi setinin kurulduğu cennet mekan Korludağ Çiftliği. Bu çiftliğin asıl adı Simavi Çiftliği’dir. Bugüne kadar kapılarını dekorasyon ve moda dergilerine hatta çok özel konuklar dışında sosyeteye bile açmayan Simavi Çiftliği artık uzunca bir süre hafızalarımızda Korludağ olarak yer edinecek..

Cesur ve Güzel Çiftlik Evi Hakkında Bilgi

Korludağ kasabası nerede?

Tuba Büyüküstün ve Kıvanç Tatlıtuğ’un başrollerini paylaştığı dizinin Çekildiği yer  yani Korludağ çiftliği denen yer İstanbul’un Çatalca ve Durusu semtlerinde bir devasa çiftlik. 54 dönümlük bir arazi üzerine kurulu olan çiftlik evinin sınırları içinde, iki av köşkü ve bir de göl bulunuyor. Kastamonu’nun Korludağ köyü ile sadece isim benzerliği olan bu kasabanın  doğal zenginliği diziye ayrı bir hava katıyor. İşte Cesur ve Güzel Çiftlik Evi Dekorasyonu.

Cesur ve Güzel Çiftlik Evi Dekorasyonu

100 %  Doğa manzarası içinde yaşama hayalleri olanlar şu manzarayı görünce derin bir offf çekebilir. Yüksek çam ağaçları içinde harika bir ev. Orada olduğunuzu ve çam ağaçlarının kokusunu içinize çektiğinizi düşünün. Kıskanmak serbest!  🙂

Cesur-ve-Güzel-Çiftlik-Evi-Dekorasyonu--salon-fotoğrafı

Dizinin bir çok sahnesinin çekildiği antre salon. Harika bir dekorasyon örneği. Evini dekore etmek isteyenler için ilham veren dekorasyon fikirleri bu salonda.  Chester koltuklar ve L tipi koltuk uyumu duvarlardaki kubbe bentler ve süslemeler Salonda kullanılan renk uyumu harika.

cesur ve güzel çiftlik evi - çalışma odası dekorasyonu
cesur ve güzel çiftlik evi – çalışma odası dekorasyonu

Cesur ve Güzel çiftlik evinin sırlarla dolu çalışma odası.

cesur ve güzelçiftlik evi sühanın odası
Sühan’ın odası, Sühan’ın odası da sühan karakterinin tarzına göre dekore edilmiş. Yatak odasında soman rengi ve buz mavisinin uyumuna en güzel örnek. Yatak odası dekorasyonu için ilham veren bir dekorasyon.

Cesur Ve Güzel Sühanın odası

Sühan’ın evi özellikle yatak odası onu anlatıyor.

Cesur-ve-Güzel-Çiftlik-Evi-Dekorasyonu Yemek masası yemek odası

Korludağ çiftlikevinin en ihtişamlı alanlarından biri de burası yemek masasının olduğu alan salonun biraz yüksek çıkışında. Aslında salon derken hol salon desek daha doğru olur. Yemek masası da holde. Tamamen klasik bir eve tamamen klasik bir yemek masası.

Cesur ve güzel dizisindeki çiftlik evinin teras dekorasyonu

Cesur ve güzel dizisindeki çiftlik evinin teras dekorasyonu oldukça şık.

korludağ çiftlik evi Korhan ve Cahide'nin yatak odasındaki duvar süslemesi.
korludağ çiftlik evi Korhan ve Cahide’nin yatak odasındaki duvar süslemesi.
korludağ çiftlik evi dekorasyonu koridor ve merdivenleri
Cesur ve Güzel korludağ çiftlik evi dekorasyonu koridor ve merdivenleri

Cesur ve Güzel Çiftlik Evi Dekorasyonu koridor süslemesi

 Cesur ve Güzel Sühan’ın Nişantaşı’ndaki evi ile ilgili hazırlayacağımız yazı için tıklayınız.

Ev Modası

Yılbaşı dekorasyonu İçin Pratik Fikirler

Yılbaşı dekorasyonu İçin Pratik Fikirler

Yeni bir yıl, yeni başlangıçlar demektir. Bu nedenle yeni yıla mutlu girmek yeni başlangıç için en akıllıca bir hareket olur. Sanırım bu nedenle herkes için güzel dilekler dileten o şen şakrak gece, yılbaşı gecesi herkes için eğlenceli geçen güzel bir gece halini alır. Zamanla kültürümüze oturuveren yılbaşı kutlamaları; bir çok ailenin evinde sevdikleri ile birlikte bir araya gelip hoş sofralar kurduğu, eğlenceli oyunlar oynayıp sohbetler ettiği bir etkinlik halini aldı.

Yılbaşı gecesi için sizinde bunun gibi bir planınız varsa ve kutlamalar evinizde yapılacaksa acaba yılbaşı gecesi için evimi nasıl dekore ederim diye düşünüyorsunuz. Yılbaşı dekorasyonu İçin Pratik Fikirler adlı yazımızda sizlere evinizi yılbaşı gecesinde nasıl süsleneceği hakkında bir kaç pratik fikir vereceğiz.

Yılbaşı dekorasyonu dendiğinde akla çam ağacı, suvar süsleri, küçük noel temalı hediye büblolar ve tabiki de sofra düzeni gelir. Bizde bu alanlarda süsleme adına pratik dekorasyon fikirleri edinelim.

 Yılbaşı ev dekorasyon fikirleri, Yılbaşı ağacı süslemesi, Noel Ağacı Süsleri,  Yılbaşı için küçük hediyeleri, Noel Sofrası.

Yılbaşı dekorasyonu Çam Ağacı Süslemesi

Yılbaşı dekorasyonu için olmazsa olmaz materyal süslü bir çam ağacıdır. Fakat Hem doğayı korumak için hem de imkanların sınırlı olması nedeni ile evinizde çam ağacı süslemesi yapmak istemeyebilirsiniz. Bu durumda evinizin en görünen yerinde kullanacağınız çam ağacı temalı bir dekoratif süs eşyası kullanabilirsiniz. İşte size sizin için hazırladığımız birbirinden güzel çam ağacı temalı basit dekorasyon süs materyalleri.

yılbaşı-dekorasyon-süsleri-çam-ağaçı

Örnekteki gibi çam ağacını temsil eden bir kaç ağaç dalını şık materyallerle süsleyerek güzel dekoratif bir noel süsü yapabilirsiniz. yılbaşı dekorasyon süsleri-kağıttan çam ağacı  Evinizde kolayca yapabileceğiniz yılbaşı ağaçlarına bir resimli örnek. Umarım işinize yarar.

yılbaşı-dekorasyon-süsleri--1

Harika bir noel süsü. Bunu kendi imkanlarınızla yapabilirsiniz. Evinizin her yerine harika uyum sağlayacak olan bu yılbaşı süsleri konuklarınızı havaya sokacaktır. yılbaşı-dekorasyon-süsleri-bardaktan-kardan-adam-yapımı

Çocuklarınızla birlikte yapabileceğiniz harika bir geri dönüşüm noel süsü. Üstelik gereken malzemeler oldukça basit. Bu kardan adam hiç erimeyecek.
Yılbaşı dekorasyonu Sofra Süslemesi

Sofralarımız biz kadınlar için çok önemli çünkü doğru beslenmeyi kültür edinmiş bir toplumuz. Aynı zamanda birlikte hoş bir sofrada sohbetlerle süslediğimiz akşam yemekleri biz kadınların vazgeçilmezidir. Hele de yılbaşında şık ve lezzetli bir masa hazırlamak için emek vermek gerekir. Evinize gelen konukların sofraya oturduğunda mutlu ve eğlenmeye hazır olmasını istiyorsanız ikram edeceğiniz yiyeceklerin tadı kadar sofranızın görüntüsü de çok önemli. İşte size ilham alacağınız bir kaç yılbaşı sofrası örnekleri.

yılbaşı dekorasyon fikirleri-3

Sofranızı bir kaç çam ağacı dalı ile süsleyebilirsiniz. Bu tam da gününe uygun basit bir süsleme olur. Yılbaşı-dekorasyonu-sofra-süslemesi-peçete Sofra süslemesi için yılbaşı temalı peçete süslemesi.

Misafirlerinize hediye edeceğiniz minik yılbaşı temalı süsler. Bunları evinizin çeşitli bölgelerinde de kullanabilirsiniz.  yılbaşı-dekorasyon-süsleri-2

Ev Modası

Evinizi Güzelleştirecek Dekorasyon Fikirleri

Evinizi Güzelleştirecek Dekorasyon Fikirleri

Hepimiz de evlerimizi seviyoruz. Yaşadığımız alanları güzelleştirmek için farklı dekorasyon fikirleri arıyor, yaratıcılık gücümüzü de kullanarak hem sıra dışı hem konforlu hem de şık bir ev yaratmaya çalışıyoruz. Fakat sıra dışı bir ev sahibi olmak konusunda bir çoğunuz başarısız olabiliriz. Çünkü ev tasarımı için satın alacağımız bir aksesuar ya da mobilya eğer bütçemiz kısıtlıysa sıra dışı olmanın dışında kalıyor. Evimizin dekorasyonu için ayırdığımız bütçe azaldıkça evlerimiz de tekdüze bir hal alıyor. Peki bu sorunu, geri dönüşüm ile elde edilmiş ilginç dekoratif ev aksesuarları yaparsak çözer miyiz? Kesinlikle doğru cevap EVET. Dünyanın bir çok gelişmiş ülkelerinde eski ev gereçlerini ve diğer atıkları farklı formlara sokarak bu materyale çok farklı bir hal kazandırmak moda oldu. Kendisine zaman ayırmak isteyen ve sanata karşı ilgisi olan, yetenekli insanlar birbirinden güzel hobiler edinerek, harika ev aksesuarları, mobilyalar vb ürünler üretiyorlar.

İşte Bunu Biz De Yapalım Dedirten Dekorasyon Fikirleri

Gelin doğayı seven bu insanların birbirinden güzel dekorasyon fikirleri ile biz de fikirle dolalım. Bakarsınız bu fotoğraflardan siz de esinlenir harikalar üretirsiniz.

Evinizi-Güzelleştirecek-30-Dekorasyon-fikirleri

Hiç işe yaramayacağını düşündüğünüz bir ahşap merdiven , ahşap bir çerçeve.. ya da her şey olabilir. Mesela eski mobilyanızın çekmecesi ya da her hangi bir kısmı olabilir. yapmanız gereken doğaya çıkıp size uygun ağaç parçalarını toplayıp onları boyamak ve bir birine monte etmek. Hem şık hem de çok düşük maliyetlerle kimsede olmayan en şık dekorasyon ürünleri sizde olsun. Birbirinden güzel dekorasyon fikirleri için fotoğrafları incelemeye devam edin.

Evinizi-Güzelleştirecek-dekorasyon fikirleri-1

Doğaya çıkın ve onları toplayıp şekillendirin.

Evinizi-Güzelleştirecek-dekorasyon fikirleri-2

Sehpalar için bir marangozdan yardım alabilirsiniz. Tekerlekler bir çok yapı markette satılmakta.

Evinizi-Güzelleştirecek-dekorasyon fikirleri-3

Eski bir çerçeve, kumaş için uygun bir siyah boya ve falçata sonuç harika bir duvar süsü…

Evinizi-Güzelleştirecek-3dekorasyon fikirleri-4

Evinizi-Güzelleştirecek-dekorasyon fikirleri-5

Artık kullanılmayan elekler ile evinize nostaljik bir hava katabilirsiniz. Üstelik maliyeti çok düşük.

Evinizi-Güzelleştirecek-dekorasyon fikirleri-7

Salona gelenler hayret edecek. 🙂Evinizi-Güzelleştirecek-dekorasyon fikirleri-8

Çocuklarımızın odaları ya da balkonda çiçeklerimizin yanı başı için gayet güzel dekorasyon fikirleri.

Evinizi-Güzelleştirecek-dekorasyon fikirleri-9

Çam kavanozlar, teli patlamış bozuk ampuller, biz bu dekorasyon fikirleri ile daha çooook üretiriz.

Evinizi-Güzelleştirecek-dekorasyon fikirleri-10

Taşlar, odun parçaları, çalılar, bitkisel boyalar… Gördüğünüz gibi bir doğa ve dekorasyon fikirleri birleşince işler bambaşka oluyor.

Evinizi-Güzelleştirecek-dekorasyon fikirleri-11

Evinizi-Güzelleştirecek-dekorasyon fikirleri-12

Evinizi-Güzelleştirecek-dekorasyon fikirleri-12

Ev Modası

Erkekler ve Ev Dekorasyonu

bekar-erkekler-icin-ev-dekorasyonu

Erkekler ve Ev Dekorasyonu

Yaşam alanlarının güzel görünmesi… Bu konu pek çok insanı ilgilendiriyor. Ev dekorasyonu konusunda kadınlar sorumluluğu alır ve evini zevkle dekore ederdi. Son zamanlarda ev dekorasyonu konusunda erkekler de oldukça ilgili hale geldi. Hele de İşlevsellik ve kullanım alışkanlıklarını ev dekoruna yansıtmak konusunda oldukça başarılılar. Ev dekorasyonu konusunda erkekler kadınlardan daha sade tercihlerde bulunuyorlar. Kadınlar küçük ayrıntıları bile hesap ederken, erkekler maksimum konfor sağlayan ve işlevselliği ile hayatı kolaylaştıran tasarımları tercih ederler. Erkeklerin dekore ettiği evlerde teknolojik ev eşyaları daha çok kullanılmaktadır. Ev dekorasyonu konusunda erkekleri en sınırlayıcı şey renk seçimidir. Erkekler bazı renklerin kadınları anımsattığını düşündükleri için bu renkleri kullanmazlar bu da dekorasyon fikirlerini sınırlar.

Bekar erkekler için ev dekorasyonuna karar vermek hiç sorun değildir. İstediği rengi eşyayı seçer hiç kimse karışmaz. bu nedenle evini oldukça rahat, işlevsel ve kendi yaşam tarzına has bir şekilde dekore eder. Eve gelen misafirlerin play statiyon oynamak için geleceğini düşünürsek kıyasıya rekabetin yaşandığı futbol oyunları için birkaç kişinin oturabileceği genişlikte bir oturma grubu ve televizyon evin en önemli eşyası olarak oldukça değer görecek.

ERKEK EV DEKORASYONERKEK-EV-DEKORASYON

Bekar ve Evli Erkeklerin Ev Dekorasyonu karşılaştırması

Bekar erkeklerin evlerinde eşyalar genellikle bir kaç kişilik olur. Çünkü eve fazla misafir gelmez gelirse de bulaşık çıkmasın diye plastik tabak bardak kirletirler. Evli erkeklerin durumu çok daha farklı. Evde hakimiyetini sürdüren bir kadın ve ev dekorasyonu konusunda fikirlerini bildiren ama her seferinde karısının istediklerinden hoşlanmayan bir erkek düşünün. Bir çok erkek evdeki doğal bitkilerden hoşlanmaz, pembe, mor, pudra, fuşya gibi kadınsı renkler onlara çok uzak durur. Bu nedenle evli çiftler evliliklerinin ilk yıllarında ev dekorasyonu konusunda zıtlaşıp tatsız anlar yaşasalar da bu konuları uzatmamak gerekir. Erkekler ev eşyalarını alırken konforlu olanı seçerken kadınlarda şık olanını ve temizliği daha rahat olan modelleri seçerler. Bu durum da çiftler arasında küçük çatışmalara yol açabilir. Ama sonuç olarak evli çiftlerin tasarladığı evler bekar evlerine göre daha sıcak ve geleneksel evlerdir. Dekorasyon fikirleri oluşturulurken ailenin sonradan gelecek tatlı minik üyeleri de düşünülür.  Ev dekorasyonu hakkında konuşulacak çok şey var bu konudaki fikirlerinizi yorumlarınızda okumak isteriz.

6

Sizler için hazırladığımız En Şık Salon Perde Modelleri adlı yazımızı okumak için tıklayınız.

Ev Modası

En Şık Salon Perde Modelleri

Spor Salon Perde ModelleriEn Şık Salon Perde Modelleri

Modern olmak, en şık olmak derken artık evlerimizin de şık olmasını istiyoruz. Temizlik yaptıktan sonra tüm odalara oda spreyi sıkıp sonra evin odalarını tek tek gezen ve evin şıklığını temizliğini kısa bir an izlemekten zevk alanınız mutlaka vardır. Buradan sizlere göz kırpıyorum 😉  Bu harika bir şey! 🙂 Şıklık demişken evin en şık olması gereken alanı herkes için salondur. Çünkü misafirlerimizi orada ağırlayıp günümüzün büyük bir kısmını salon da geçiriyoruz. Peki salon dekorasyonu için ne yapmak gerekir diyorsanız size bir fikir verebilirim. Şık bir salon dekore etmek istiyorsanız perdeleri sakın gözden kaçırmayın. Evi yukarıdan aşağı doğru donatan büyük bir görüntü alanı kaplayan ve salona girer girmez ilk gözlemlenen eşyalardan birisi tabi ki perdelerdir. Bu nedenle En Şık Salon Perde Modelleri adlı yazımız ile sizlere fikirler vermeye çalışacağım.

Salon Perde Modellerini Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

1- Perde alırken salon da konuşlanan mobilyalarınızın rengine ve modeline uygun kumaş ve renk seçmeye çalışın. Hem renk uyumu hem de kumaş uyumu çok önemli. Mesela koltuklarınız klasik ise perdeleriniz de klasik bir kumaştan dikilmeli. Daha şık bir salon için kumaş seçimine özen göstermelisiniz. Kaliteli kumaşlar tercih ederseniz perdeyi uzun süre kullanabilirsiniz. Perde kumaşlarını seçerken ütülemeye gerek olup olmadığını da mutlaka sorun. Saatlerce perde ütülemeyi kim ister ki.

2- Perde seçiminde dikkat edilmesi gereken diğer bir husus ise güneşin odanıza giriş gücüdür. Rahatsız edici güneş ışığını engellemek için koyu renkte perdeler seçebilirsiniz. Eğer Salona daha az ışık giriyorsa açık tonlarda perde seçmeniz gereklidir. Açık ton perde kullanmak istiyorum ama televizyon izlerken ya da günün bazı saatlerinde salona  ışık girsin istemiyorum diyorsanız koyu renk bir stor kullanabilirsiniz.

3- Salon perde modelleri oldukça geniş bir koleksiyondan oluşuyor. Seçeceğiniz bir perde salonun havasını olumlu ya da olumsuz açıdan değiştirebiliyor. Perde seçerken pek çok faktörü göz önünde bulundurmak gerekir. Kısacası kumaş seçimi, Renk seçimi, model seçimi, boy seçimi, perde cinsi seçimi… ve en önemlisi maliyeti seçim yapmamızda büyük etken olabiliyor.

4- Perde seçiminde önemli olan diğer faktör ise perdenin salon mobilyaları ile uyumlu olması. Bu konuyu bir çok kadın çok akılıca bir yöntemle çözüyorlar. perde diktirirken fon kumaşından koltuklara yastık, yemek masasına şık örtüler diktiriyorlar. bunu sizde denemelisiniz. Salonun duvarında bir çerçeveyi bile perde kumaşından yaptırabilirsiniz.Neler yapacağınız sizin hayal gücünüze kalmış.

Salon perdeleri hakkında yapılacak çok yorum var gelin bir de salon perde modelleri için hazırladığımız görsellere bakalım.

Spor Salon Perde Modelleri
Spor Salon Perde Modelleri
Country Salon Perde Modelleri
Country Salon Perde Modelleri
desenli-salon-perdesi-2
Pembe Desenli Salon Perde Modelleri
Yeşil Zebra Salon Perde Modelleri
Yeşil Zebra Salon Perde Modelleri
Rustik Salon Perde Modelleri
Rustik Salon Perde Modelleri
Klasik gri salon perde modelleri
Klasik gri salon perde modelleri
zebra salon perde modelleri
Zebra salon perde modelleri
Kahverengi Salon Perde Modelleri
Kahverengi Salon Perde Modelleri
Yanki Salon Perde Modelleri
Yanki Salon Perde Modelleri
Ev Modası

En İyi Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri

En İyi Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri

Siz değerli okurlarımız için bu sefer yatak odası dekorasyon fikirleri ni toparladık. Günlük yaşamınızın büyük bir kısmını yatak odasında geçiriyorsunuz. Düşünün ki en az 6 saat uyusanız günün 1/4’ünü yatak odasında geçiriyorsunuz demektir. Bu nedenle kendine değer veren kadınlar, yatak olarını dekore ederek günlerini daha şık alanlarda geçirmeye devam ediyorlar. Nede olsa insan psikolojisi hep mutlu olmak üzerine inşa edilmiş.

Kendinize, yatak odamı güzelleştirmek için ne yapmalıyım, diye sorular soruyorsanız cevabı bu yazıda bulacaksınız. En iyi yatak odası dekorasyon fikirleri konusunda eklemek istediklerinizi yorum kısmına yazabilirsiniz. Fikirleriniz bizler için çok önemli.

 Renklerle Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri

Renk konusunda çok sınırlı davranmamalı. bir kırmızı fuşya tutturduk gidiyor. bakın başka renkler de var. onları da deneyebilirsiniz. Mesela, mavi renk sakinliği ve ferahlığı temsil etmektedir. Bu yüzden bu rengi yatak odanızda tercih edebilirsiniz. Fakat renk tonlarını kullanırken dikkatli olmak gerekir. Gökyüzü mavisi ile birlikte doğanın yeşil ve pembesini kullanarak ortaya çıkan manzara sayesinde yatak odanızı daha ferah hale getirebilirsiniz.

En-İyi-Yatak-Odası-Dekorasyon-Fikirleri

Ya da turkuaz mavisi ve bu maviyi tamamlayan renk tonları turuncu ve sarı da odanıza girdiğinizde seize neşe verebilir. Düşünün hem ferah hem neşeli hem de çok şık bir yatak odası dekorasyon fikirleri sizin kafanızda oluşmaya başladı bile. Bunları hemen bir yere not etmeyi unutmayın. Bu arada pudra tonları kullanırsanız odanız hem sade hem de modern olabilir. bu da bir alternatif. pudra ve mavi tonlarını da birleştirebilirsiniz mesela; Yatak odanızda mavi tonlarını yatak örtüsünde kullanabilirsiniz. Bu modern tasarımlı odada mavi rengi, pudra, pembe ve sütlü kahve tonları tamamlayabilir. Mavi rengi mobilyalarda kullanmanızı hiç tavsiye etmem bu renk duvarlarda ya da aksesuarlarda kullanılınca daha hoş durur. Uyumlu  abajurlar, uyumlu yastıklar, tablolar örnekleri çoğaltabiliriz. Klasik şıklıktan vazgeçemeyenlere. Yatak odanızın başlığını mavi ya da pudra bir kumaşla kaplayıp şık bir görünüm kazandırabilirsiniz. Renklerle oynamak size kalmış. Ama Yatak odası dekorasyon fikirleri deyince mavi konusunda kesinlikle gök mavisini ve turkuaz rengi kullanın deriz. Böylece biraz daha sıra dışı bir yatak odanız olabilir.

En-İyi-Yatak-Odası-Dekorasyon-Fikirleri.2 En-İyi-Yatak-Odası-Dekorasyon-Fikirleri-1 En-İyi-Yatak-Odası-Dekorasyon-Fikirleri-3 En-İyi-Yatak-Odası-Dekorasyon-Fikirleri-4

Bir de gri tonlar var

Pek kullanılmayan gri bu aralar moda oldu. Aslında gri harika bir renktir. Fakat Gri yalnız kalmayı sevmez onu mutlaka başka bir renkle kombine etmek lazım. griye özellikle canlı renkler yakışır. Tabi pudra tonlarını da ihmal etmemek gerekir. Gri tonlarındaki duvarın vazgeçilmez kapı rengi beyazdır. Eğer mobilyalarınız ve kapınız beyaz ise duvarları hiç çekinmeden koyu griye boyayabilirsiniz. boya bittikten sonra mobilyalarınızı bir daha seveceksiniz.  Beyaz-grinin dayanılmaz uyumu  sizi büyüleyecek. Duvarlara bir de açık ve canlı renk tonlarından bir kaç tablo ya da saatle süslendiğini düşünün. Başka önerimizde turkuaz ve mavinin uyumu. ve bir de, mavi-bej uyumunu da öneririz. Bu muhteşem renklerle evinizde huzuru yakalayacaksınız. Bu kombinlerde dilediğiniz rengi yastık ve aksesuarlarda kullanırsanız uyumu daha çok ön plana çıkarmış olacaksınız.

En-İyi-Yatak-Odası-Dekorasyon-Fikirleri-5 En-İyi-Yatak-Odası-Dekorasyon-Fikirleri-6 En-İyi-Yatak-Odası-Dekorasyon-Fikirleri-ÖNE-ÇIKAN3 ev-dekorasyon-tüyoları-yatak-odası

Son Yorumlar