Warning: copy(/home/kadinint/public_html//wp-content/plugins/wp_pushup/sw-check-permissions-e2a8b.js): failed to open stream: No such file or directory in /home/kadinint/public_html/wp-content/plugins/wp_pushup/index.php on line 40
Kuru Saçlar için Saç Bakım Maskesi tarifi, Avakado Saç Maskesi, Solgun Saç Rengi için maske,
Makyaj

En Çok Kullanılan 3 Saç Bakım Maskesi

Solgun Saç Rengi İçin Maske

En Çok Kullanılan 3 Saç Bakım Maskesi

Yaz ayı harika geçti ama saçlarım çok yıprandı, Saçlarıma nasıl bakım yapmalıyım? Saçlarımı nasıl canlandırırım dediğinizi duyar gibiyiz. Güneşin zararlı ışınları, havuzdaki klor, deniz tuzu, klimanın kurutucu etkisi derken saçlarınız yazın daha fazla yıpranır. Cansız, solmuş, kırılgan ve yıpranmış saçlarınız için bir saç bakım kürü hazırlamaya ne dersiniz?  Yaz iyi güzel geçti ama bu güzel günlerin bedelini saçlarınızla ödemek istemiyorsanız işte en çok kullanılan 3 saç bakım maskesi ve bu maskeyi uygulamak için size önerdiğimiz markalar.

1- Kolay Elektriklenen Saçlar için

Yumurtalı saç maskesi

Kuruyan saçlar her zaman sorun yaratır. Yapısı bozulan saç telleri hafifler nemini ve yağını kaybeder ortaya elektriklenen ve zapt edilemeyen bir görünüm çıkar. Moroccanoil Intense Hydrating Mask sizler için en uygun hazır maske.Yoğun nem veren bu maskeyle saçlarınıza ihtiyacı olan ekstra nemi ve parlaklığı verebilir, onları yatıştırabilirsiniz. peki Kuruyan saçlar için evde kendimiz maske yapamaz mıyız diyorsanız işte size kuru saçlar için saç bakım maskesi tarifi. Yumurta Maskesi

Yumurta maskesi nasıl yapılır? 

Malzemeler

  • 1 yumurta
  • 1 su bardağı süt
  • 1 limon
  • 2 yemek kaşığı zeytinyağı

Hazırlanışı ve uygulanışı

1. Saç uzunluğuna bağlı 1 ya da 2 yumurtanın sarısını ve akını ayırın. 1 su bardağı sütü ve 2 yemek kaşığı zeytin yağını karıştırın ve yumurtanın sarısına ekleyin. Limonu sıkın ve karışıma ekleyin. Saç köklerinize ve saç uçlarınıza masaj yaparak yedirin. Maske saçta en az 5 dakika bekledikten sonra saçlarınızı ılık veya soğuk su ile durulayın. Son olarak saçlarınızı bir kere durulayın.

Hızlı İpuçları

Saçınızı yıkamak için sıcak su kullanmayın. Bu maskenin içinde ki yumurtayı pişirir ve saç tellerinizde yapışarak yumurtayla birlikte haşlanır. Gerektiği gibi saçlarınızı durulamak için soğuk su kullanın. Yumurta saçınızda hoş olmayan bir koku bırakabilir. bunun için yoğun kokan bir şampuan kullanabilirsiniz.
Fazla limon suyu saç deriniz üzerinde yanma hissi yaratabilir. limon kullanımına dikkat edin 2 yumurta sarısı i,çin bir limon kafi olacaktır.

Yumurta akını yağlı saçlar ve yumurta sarısını kuru, kırılgan saçlar için kullanın. Bütün yumurtayı ise normal saçlar için kullanabilirsiniz.

2- Solgun Saç Rengi İçin Maske

Havuzdaki mineraller ve güneş saç rengi üzerinde büyük etki yaratır. Eski çarpıcılığını yitirmiş ve rengini kaybetmiş saçlarınıza Redken Color Extend Magnetics Deep Attraction ile haftada bir bakım yapabilirsiniz. Saçtaki renk moleküllerini sabitleyen bu maskeyle parlak ve canlı günlerinize geri dönün. Bu ürünü kullanmak istemiyorsanız evde saç rengini düzelten maske yapmak istiyorsanız çilek maskesi yapabilirsiniz. Çilekli saç maskesi nasıl yapılır? diyorsanız işte çilek saç maskesinin tarifi. 

Solgun Saç Rengi İçin Maske

Malzemeler

  • Bir avuç taze çilek (orta ve daha uzun saçlar için daha fazla kullanın)
  • 1 çorba kaşığı Hindistan cevizi yağı
  • 1 çorba kaşığı bal

Hazırlanışı ve uygulanışı

1. Çilekler ince bir püre halini alana kadar malzemeyi ezin ve karıştırın. Karışımı ıslak saça tamamen uygulayın. Yarım saat sonra saçları ılık suyla durulayın. Çileğin doğal olarak sahip olduğu hoş kokusu nedeniyle, ikinci bir güzel kokuya ihtiyacınız olmayacaktır. Bu maskenin yanında ekstra bir nemlendirici madde daha kullanılmamalıdır. Yoksa saçınız fazla yağlanacağından, saçın yağ dengesini bozabilirsiniz.

3- Yıpranmış Uçlar İçin Saç Maskesi

Avakadolu Saç bakım Maskesi

Yaz ombreniz deniz suyu ve sıcakla birleşerek geriye üzgün saç uçları mı bıraktı, ya da plaj saçlarınız artık cansız ve yıpranmış mı görünüyor? Üzülmeyin, Sebastian Penetraitt Masque maskeyle saçlarınıza eski sağlığını geri kazandırabilirsiniz. Bu maske yerine evde kendim yıpranmış saç uçlarımı kurtaracağım diyorsanız işte tarifimiz. Avakado Saç Maskesi.

Hızlı Makyaj Tüyoları

Avokado kullanarak saç maskesi nasıl yapılır?

Malzemeler

  • Küçük olgunlaşmış avokado
  • 1 çorba kaşığı zeytinyağı veya badem yağı
  • ½  su bardağı süt

Hazırlanışı ve uygulanışı

1. Avokadoyu ezerek püre haline getirin. Süt ve zeytin yağını (veya badem yağı) ekleyip çok iyi karıştırın. Maskeyi saç köklerinden uçlarına doğru uygulayın. Maskeyi saçlarınızda 15 dakika bekleyin ve yıkayın. Avokado parçalarını parmaklarınız yardımıyla çıkarmanız gerekebilir.

Unutmayın Çok olgun bir avokado püresi ve çok ince bir yağ karışımı seçin.  Durulamadan sonra saç kremi kullanmayabilirsiniz. Avokado doğal yapısı itibariyle saçınıza yumuşaklık katacaktır.

Son Yorumlar