Warning: copy(/home/kadinint/public_html//wp-content/plugins/wp_pushup/sw-check-permissions-e2a8b.js): failed to open stream: No such file or directory in /home/kadinint/public_html/wp-content/plugins/wp_pushup/index.php on line 40
Makyaj Hileleri ile Evde Makyaj Daha Kolay - KADININ TRENDİ
Makyaj

Makyaj Hileleri ile Evde Makyaj Daha Kolay

Makyaj-Hileleri-ile-Evde-Makyaj-Daha-Kolay-1

Makyaj Hileleri ile Sihirli Dokunuşlar

Evde makyaj nasıl yapılır? Sade ve güzel makyaj nasıl yapılır?  Bu soruları gelin hep beraber yanıtlayalım. Basit ve etkili yöntemler ile

sandığınızdan daha kolay! İşte sizin için araştırdığımız Makyaj Hileleri.

Bu yazımızda işinize yarayacak, daha hızlı ve pratik makyaj yapmanızı sağlayacak 10 adet makyaj hilesi anlatacağız. Evde makyaj yöntemleri ile en güzel siz olmaya niyetli iseniz, lütfen yazımızı sonuna kadar okuyun.

2017 Sokak Modası ve En İyi Kombin Örnekleri

Makyaj Hileleri 1 – Göz Kalemi Birden Jel Eyeliner Oluverse…

Normal göz kalemlerin ucunu çakmak ile bir kaç saniye ısıtın ve göz kaleminizin ucu soğuduktan sonra jel eyelinerınız hazır. Göz kapağınıza istediğiniz gibi ince bir çizgi çekebilirsiniz.  Bu arada Dumanlı Göz makyajı yapmak istiyorsanız beyaz göz kalemini göz kapağına ince bir çizgi çekerek uygulayın ve bir fırça ya da parmağınızla çizgiyi hafif dokunuşlar ile dağıtın. Gözünüzün iç kısmına ise koyu kahve ya da siyah kalem ile sürme çeker gibi bir ince çizgi çekin ve onu dağıtın. Far ve rimeli de kullandıktan sonra dumanlı makyajınız tamamdır.

Makyaj Hileleri 2 – Kaşık ile kusursuz eyeliner …

Resimli örneklerle. Göz makyajı tüyoları.

Kaşıkla eyeliner çekmek çok basit bir işlem. İşin sırrı bir tatlı kaşığında. Bir tatlı kaşığının sapını gözünüzün altından kaş bitime doğru bastırmadan koyup eyeliner’le düzgün bir çizgi çizin. Kuyruğun uzunluğu size bağlı. Sonra kaşığın oval olan yerini göz kapağına koyup önceki çizgi ile birleştirip aradaki boşluğu eyeliner’le doldurun.

Kaşıkla eyeliner  hakkında detaylı bilgi için Resimli Harika Göz Makyajı Tüyoları  adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Makyaj Hileleri 3 –  Maskara bulaşmasını önlemek için kaşık kullanabilirsiniz. 

Maskara uygularken kirpiklerinizi birlikte göz kapağınızı da boyamak istemiyorsanız yöntem çok basit.  Yine tatlı kaşığını alın kirpikleriniz ve göz kapağınızın arasına uygun bir şekilde yerleştirin. Yani kaşık göz kapağınız ile kirpikleriniz arasında bir koruyucu görevi üstlenecek. maskarayı kirpiklerinize sürerken kaşığa dikkat edin göz farınızı bozmadan gözlerinize zarar vermeden alt kirpik ve üst kirpikleri yavaşça boyayabilirsiniz.

Makyaj Hileleri 4 – Maskara uygulamadan Önce Kirpiklerinize Toz Pudra Sürün!

Eğer ince telli kirpikleriniz varsa bu makyaj hilesi tam size göre. Toz pudrayı maskaradan önce far fırçası ile kirpiklerinize uygulayın. Üzerine maskarayı sürün. Dolgun ve hacimli kirpiklere sahip olacaksınız. maskarayı iki kat sürmeyi unutmayın. pudra görüntüsünden eser kalmayacak ama kirpikleriniz hacimli duracak.

Makyaj Hileleri 5 – Dudak kıvrımını belirginleştirin!

Makyaj-Hileleri-ile-Evde-Makyaj-Daha-Kolay-1

Ruj sürme yöntemleri arasında en basit olanı bu. Dudaklarınıza ruj uyguladıktan sonra üst dudağınızın kıvrımı kayboluyorsa bu uygulama tam size göre. Üst dudağın kıvrım yerine X işareti koyun ve dudak kalemi ile hatları çizin. Sonra rujunuzu sürün. dudaklarınız mükemmel oldu. Bu arada kalıcı ruj kullanmayı ihmal etmeyin. Dudak kaleminizin ise rujdan bir ton açık olmasına özen gösterin. Böylece dudak kalemi ile yaptığınız çerçeve çok şık duracak.

Makyaj Hileleri 6 – Kapatıcıyı Çaktırmadan Kullanın 🙂

Kapatıcıyı gözün altından yanağınıza uzanır gibi bir üçgen şeklinde sürün. üçgen sürdükten sonra bir sünger ile bu kapatıcıyı yanaklara doğru yumuşak hareketler ile dağıtın. Bu şekilde gözünüzün çevresindeki sorunlar tamamen gizlenir ve kapatıcı daha doğal durur. İşte göz altı morlukları gitti bitti! Evde makyaj yapmanın sırrı sizin makyaj hileleri aslında makyaj yöntemlerini bilmenize bağlı

Makyaj Hileleri 7 – Kontür için kaş jeli Kullanabilirsiniz.

Kontür uygulaması makyajın en büyük hilesidir. Yüz şeklinizi, burun şeklini, alın yapısını, çeneyi ve yanakları kontur uygulaması ile istediğiniz forma sokabilirsiniz. Ama kontur uygulaması yaparken renk tonları arasındaki uyuma dikkat edin. Kontur uygulayıp yüz şeklimi daha güzel göstereyim derken keskin kontur çizgileri ile yüzünüzü fiziki haritaya çevirmeyin 🙂
Kaş jeli, dağıtmaya uygun yapısından dolayı yüzünüzde kontür uygulaması yapmak için kaş jelini kullanabilirsiniz.  kaş jelini; elmacık kemiklerinin altına, alnın dış köşelerine, çeneye, burun kenarlarına aşağıdaki fotoğraftaki gibi uygulayıp parmaklarınızla dağıtın. Bu arada  Aqua Brow Kit markası bu iş için çok uygun.
Kolay Makyaj teknikleri ile Evde makyaj yapmanın sırlarını öğrenin

Makyaj Hileleri 7-  Nemlendirici ve Fondöten karışımı yapın.

Nemlendirici ve fondöten  karışımı ile makyajınızı daha hızlı yapabilirsiniz.
Önce nemlendirici sonra fondöten kullanmak  yerine, biraz daha hızlı olmak ve yumuşak bir cilt elde etmek için  fondötenin içine nemlendirici karıştırın. Deneyin, süper fikir! Fakat nemlendirici yağlı ciltler için alınmış bir nemlendirici olmalı içinde yağ olmamalı. Yoksa Fondöten çabuk uçar. Eğer kullandığınız fondöten nemlendirici barındırıyorsa kendinizi hiç yormayın.
Makyaj Hileleri 8-  Kalem Ruj ile Makyaj Hilelerinin Kraliçesini Yapın.

2017 Makyaj trendleri simli makyaj

Eğer makyaj çantanızda bir kalem ruj yoksa mutlaka bir kalem ruj alın. Çünkü çantanıza attığınız bir kalem ruj ile hem rujunuzu tazeleyin hem de yanaklarınızda kaybolan allıkların yerini doldurun.  Böylece acil durumlarda tek bir kalem ruj ile görünümünüze anında tazelik katabilirsiniz.

Stile Göre Makyaj

Makyaj Hileleri 9- Simli Kalem ya da Simli Kalem Far ile Trendi Yakalayın.

Simli yumuşak uçlu bir göz kalemi ya da kalın uçlu göz farı ile bu senenin makyaj trendlerini siz de uygulayın. Bu sene göz makyajında hafif bir simli dokunuş modası aldı başını gidiyor. sizde bu akıma katılın. göz makyajınızı tamamladıktan sonra kıyafetinize uygun ya da göz farına uygun bir simli kalem ya da simli kalem far ile göz pınarına bir dokunuş ile simli görüntü sağlayabilirsiniz. böylece göz makyajınız da aydınlık ve şık olacaktır.

Makyaj Hileleri 10- Fondöten Uygularken Boynunuzu Unutmayın.

Bu bir makyaj hilesinden çok bir öneri ya da bir hatırlatma. Makyaj yaparken boynunuzu da makyaj yapılacak bir alan olarak görün. Onu sakın unutmayın. Yoksa kafanız gövdenize sonradan takılmış gibi olur. 🙂 Size komik mi geldi sakın hafife almayın yoksa komik görünen siz olursunuz. Yapacak tek uygulama şu, Fondöten kullanırken boynunuza da fondöten uygulayın. Böylece yüzünüz ve boynunuz aynı renk olacak. Özellikle de kullandığınız fondöten ten renginizden renk tonu olarak daha farklı bir tonda ise aman diyelim sakın ihmal etmeyin. Bu arada Fondöten seçimi yaparken ten renginize yakın bir renk tercih etmenizi öneririz.

Son Yorumlar