Warning: copy(/home/kadinint/public_html//wp-content/plugins/wp_pushup/sw-check-permissions-e2a8b.js): failed to open stream: No such file or directory in /home/kadinint/public_html/wp-content/plugins/wp_pushup/index.php on line 40
Ruh ve Beden Sporu Pilates - KADININ TRENDİ
Sağlık

Ruh ve Beden Sporu Pilates

pilates-ve-faydaları

Ruh ve Beden Sporu Pilates

100 Yıllık bir geçmişi olan Pilates,  zihin ve bedenimiz için harika bir spor. Pilates’in Vücut dengesi, nefes ve hareket sistemlerinin sentezi olduğu için, eklem ve kemikleri hayat boyu korumaktadır. Kasları güçlendirmeye, esnetmeye ve özellikle içsel karın kaslarının kuvvetlendirilmesine yardımcı olan harika bir spor. Plates egzersizleri ile vücuttaki şekillenmeyi kısa sürede görebilmeye yardımcı olmaktadır.

Doğum Sonrası Pilates

Pilatesi özellikle doğum sonrası alınan kiloları vermek ve vücudu şekillendirmek için kullanabilirsiniz. Kişiyi olduğundan daha kilolu gösteren gevşek vücudu toparlamak için pilates ve yürüyüş yeni doğum yapan anneler için oldukça etkili bir spor. Haftada 4-5 gün pilates yapan ve her gün 40 dakika normal tempo ile yürüyen bir çok anne vücudunun eskisinden çok daha iyi hale geldiğinden bahsediyor. Emzirme döneminde yapılan bir çok spor anne için oldukça yararlı fakat pilatesin bu konudaki faydası yadsınamaz.

 Pilates neden tercih ediliyor?

Ev hanımı ya da çalışan bir kadın kadın her zaman yoğundur. Bu nedenle spor salonlarına vakit ayırmak zorlaşır. Bu sorun kadınları evde video eşliğinde pilates sporunu yapmaya teşvik eder. Pilatesin en güzel avantajlarından biri de çok yorucu olmamasıdır. Bu durum pilatesi tercih sebebi yapmaya yeter bile. Yeni başlayanlar için farklı programlama olması pilatesi korkulmayacak bir spor yapar. Tabi bir de fizik tedavi için kullanılması da bu sporu kadınların baş tacı yapar. Sırtın güçsüz olmasından kaynaklanan bel ve sırt ağrıları için ilaç niyetine yapılan pilates sporu, spor yapmayı sevmeyen kadınları bile kendine hayran bırakır. Düşünün ki evinizin bir köşesinde bol bol oksijen soluyarak rahatınızı bozmadan (yatarak) spor yapıyorsunuz. Bir yandan da yoga yapar gibi kendinizi dinleyip rahatlıyorsunuz. Selülitlerin azalmaya başlaması ise bambaşka bir avantaj… 45 Dakikalık bir seanstan sonra kendinizi hafif yorgun ama oldukça dinlenmiş hissediyorsunuz. Bu his paha biçilemez. Bu nedenle plates yapmayı düşünüyorsanız hiç durmayın bu gün başlayın. Plates için gerekli aksesuarım yok alayım başlarım demeyin. Zaten yeni başlayanlar için bu materyaller olmasa da olur. Evet artık derin bir nefes alın oksijeni vücudunuzda hissedin, karnınızı hep içine çekin vücudunuz hep dik dursun.

Hepinize Bol Sağlıklı Bol Sporlu Günler. 😉

Share article:

Permalink:

Son Yorumlar