Warning: copy(/home/kadinint/public_html//wp-content/plugins/wp_pushup/sw-check-permissions-e2a8b.js): failed to open stream: No such file or directory in /home/kadinint/public_html/wp-content/plugins/wp_pushup/index.php on line 40
Baby Shower Partisi ve Hazırlıkları - KADININ TRENDİ
Anne & Bebek Modası

Baby Shower Partisi ve Hazırlıkları

Baby Shower Parti Hazırlıkları

Baby-Shower-Parti-Hazırlıkları

Baby shower ne demek, İngilizceden -bebek için hediye yağmuru- olarak çevirebileceğimiz  bu partinin amacı bebeğin ve annenin ihtiyaçlarını tamamlamak ve böylece keyifli bir gün geçirmek.

Baby Shower Partisinde Neler Yapılır

Baby shower ne zaman yapılır? Bebeğin doğumundan genellikle birkaç ay önce organize edilir. Doğuma bir iki ay kala anne adayına motivasyon kaynağı oluşturan mükemmel bir etkinliktir. Baby shower partisi sayesinde anne adayı dostlarıyla birlikte olur bebeğin ve annenin ihtiyacı olan tecrübeli anne tüyoları parti boyunca Baby Shower Annesine anlatılır. Sohbetler sırasında anne iyice rahatlar. Çünkü annelik çok zor bir meslektir. Yeni doğan bakımı ve annelik psikolojisi pek çok kadını korkutur. Kısacası Baby Shower, bebeğin gelişini kutlamanın yanı sıra, onun bir takım  ihtiyaçlarını da karşılamaktır. Anne adayı parti öncesinde ihtiyaç listesini hazırlar ve sevdikleriyle paylaşır. Hatta parti sırasında listede gözden kaçan bir eksik varsa o da ortaya çıkar.

Baby Shower partilerinde çeşitli eğlenceli oyunlar oynanır, ikramlıklar afiyetle yenir. Anne adayı ile sohbetler edilir. diğer anneler bebekleri ile yaşadıkları anılarını anlatırlar. Partinin sonuna doğru anneye ve bebeğe alınan bütün hediyeler teker teker açılır.

Baby Shower Parti Hazırlıkları

Siz de bir Baby Shower partisi organize etmek istiyorsanız, küçük detayları kaçırmamak için  aşağıdaki önerilerimizi dikkatle okuyun.

Öncelikle parti gününü ve saatini belirleyin. Partiyi nerede yapacağınıza karar verin eğer gerekiyorsa, mekan rezervasyonunuzu yaptırın. Bebeğin cinsiyetine göre partinin temasını belirleyin Eğer düşünüyorsanız bir catering firmasını organize edin. Davetli listesini hazırlayın.

Baby Shower ihtiyaç listenizi oluşturun ve davetlilerle hemen paylaşın. Bu işemi erken yaparsanız; arkadaşlarınız, sizin için en iyi hediyeyi almak için zaman kazanırlar. Bu güzel günü ölümsüzleştirmek için  bir Fotoğrafçıyla  anlaşabilirsiniz. Masa ve sandalyelerin yeterli sayıda olup olmadığını kontrol edin. Ardından parti mekanında kullanacağınız dekorasyon aksesurlarını ve konuklara vermeyi planladığınız hediyelik eşya, vb. ihtiyaçlarınızın listesini yapın.

Baby Shower pastanızın siparişini verin. Alışveriş listenizi hazırlayın. Partide davetlilere vereceğiniz hediyelik eşyaları satın alın. Eğer partiyi evinizde yapacaksanız, hangi tabak, kaşık, çatal takımlarını, peçeteleri, masa örtülerini kullanacağınıza karar verin ve hazırlayın.

Partiye katılımını henüz teyit etmeyen arkadaşlarınızı arayıp katılımlarını teyit edin. Çabuk bozulan ürünleri, buzu ve diğer kalan malzemeleri satın alın. Önceden pişirilebilecek yiyecekleri hazırlayın. süsleme için kullanacağınız çiçeğinizi, renkli balonları vb satın alın. Parti mekanının  süslemelerini hazırlayın.   Masayı veya masaları kurun. Partide oynanacak Baby Shower oyunlarını hazır edin.

 Baby shower ikramları:  

Parti için davetlilere çeşitli ikramlıklar (Pasta, Kısır, Kurabiye, Salatalar, Cupcake vb.) ve doğacak bebeği hatırlatacak küçük hediyeler hazırlanır. Genelde sadece kadınların katıldığı Baby Shower partisine ailece yapıldığı zaman artık erkeklerin ve baba adayının da katıldığı görülmektedir. 

Son Yorumlar