Beslenme Uzmanlarından Sağlıklı Beslenme Önerileri | Kadının Trendi

Beslenme Uzmanlarından Sağlıklı Beslenme Önerileri

admin 2

Beslenme Uzmanlarından Sağlıklı Beslenme Önerileri

 Beslenme Uzmanlarından Sağlıklı Beslenme Önerileri Kadının Trendi

Bu gün konumuz sağlıklı beslenme beslenme konusunda araştırma yapmayı sevenler için hazırladığımız bu blogu okurken aklınıza takılan konuları ve bizlerle paylaşmak istediklerinizi yorumda yazabilirsiniz.Günlük hayatta  moralimizi bozan bizim için olumsuz olduğunu bildiğimiz olaylar karşısında SAĞLIK OLSUN deriz. Hayatta en önemli hususun sağlık olduğunu aslında hepimiz biliyoruz. Ama bazen bildiklerimizi unutup sağlıksız beslenmeye devam ediyoruz. Kadının Trendi olarak tüketicilerin Sağlıklı Beslenme ve sağlıklı yaşaması için elimizden gelen desteği vermek istiyoruz. Bu isteğimizi sizlere sağlıklı beslenme hakkında bir araştırma yaparak beslenme uzmanlarının önerilerini bir kere daha iletmek istedik.

Ülkemizde git gide artan beslenme sorunları hakkında sizlerde fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Beslenme Uzmanlarından Sağlıklı Beslenme Önerileri neler mi?

Diyetisyen Gamze Kaçar, her gün hurma, kuru kayısı, kuru erik, badem, ceviz gibi besinleri özellikle çiğ olarak tüketmemizin sağlıklı beslenmek için önemli olduğunu vurguluyor. Sağlıklı atıştırmalıkları nasıl kullanabiliriz diye düşünen çalışanlar için önerimiz;

İşe giderken her sabah kilitli buzdolabı poşetine birkaç kayısı, elma kurusu ya da hurma ile birlikte ceviz, fındık fıstık karışımını yapıp çantanıza bir günde tüketeceğiniz kadar koyabilirsiniz. Akşama doğru acıktığınızda minik parçalar halinde atıştırarak hem açlığınızı bastırır hem de sağlık içeren yiyecekler tüketmiş olursunuz. Fakat kuru üzüm, kayısı ve hurma ile kuru yemişleri günler önceden karıştırmamaya çalışın. Karışımı erken yaparsanız kuru yemişler meyvelerin nemini çeker ve kuru yemişlerin tadı bozulabilir. Bu karışımı günlük olarak hazırlayabilirsiniz.

 Diyetisyen Kübra Kılınç bir yazısında

’Yeterli ve dengeli beslenmede öğün sayısı kadar içeriği de oldukça önemlidir. Öğünlerde besin ögelerinin dağılımı ne kadar dengeli olursa metabolizma da o kadar düzenli çalışmaktadır. Sadece tahıllardan oluşan bir diyetle beslenildiğinde vücut canlılığını kaybetmektedir.’’ Diyor. Bu durumda ne yapabiliriz diyorsanız.

Evde, gün içinde yiyeceğiniz küçük meyveleri, havuç salatalık gibi çiğ yenebilen sebzeleri yıkayıp kullanarak paketleyip çocuklarınızın çantalarına ve kendi çantalarınıza koyabilirsiniz. Gün içinde iş ve okul temposunun beslenmemizi olumsuz açıdan etkilemesine izin vermemeliyiz. Düzenli ve sağlıklı gıdalar tüketerek vücudumuzu zararlı yiyeceklere karşı korumalıyız.

Sağlıklı gıdalar yemek için onları aldığımız satıcıların davranışları da çok önemli. Açık gıda ürünlerini servis eden ve satan satıcıların, gıdaları hazırlarken ya da sunarken hijyenik bir plastik eldiven kullanmasını istemelisiniz. Bu konuda hassasiyet gösterilmesini istemeniz en doğal hakkınızdır. Birçok beslenme uzmanı danışanlarına bu konuda uyarılar yapmaktalar. Son olarak paketli olmayan bir yiyeceği eğer dışarıda bırakmanız gerekiyor ise mesela mayalanması için ekmek hamuru ya da yoğurt, demlenip ılımasını beklediğiniz herhangi bir yiyecek, marine etmek istediğiniz soslu etler…  Bu gibi gıdaları üstü açık bırakmaktansa bir streç film kullanarak gıdalarınızın üzerini örtebilir dışarıdan gelebilecek sağlıksız etkilerden yiyeceklerinizi uzaklaştırabilirsiniz.

Sağlıklı yaşamanın en büyük şartı sağlıklı beslenmedir. Herkese Mutlu Günler!

 

Sağlık sayfamızdan Yeşil Çay Zayıflatır mı? Yeşil Çayın Faydaları adlı yazımızı da inceleyebilirsiniz.

2 thoughts on “Beslenme Uzmanlarından Sağlıklı Beslenme Önerileri

  1. Hanımlar olarak sağlıklı beslenmeyi alışkanlık haline getirebilsek, sedece kendimiz için değil, ailemiz ve çocuklarımız için de doğru alışkanlık kazandırmış oluruz.

    1. Böyle Düşünmeniz Çok Güzel Aysun Hanım. Yorumunuz için teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Chia Tohumu Faydaları Nelerdir ?

Mucizevi Chia Tohumu Faydaları Nelerdir ? Ülkemizde beslenme trendlerinin zirvesinde yerini alan Chia Tohumu, içeriği ve faydaları sayesinde Türkiye kadınlarının mutfağında yerini aldı. Bundan sonra daha çok mutfağa girerek insanlara sağlık sunmaya devam edecek gibi görünüyor. Bilinçli beslenmeye merak saran, tükettiği besinlerin içeriğine hassasiyetle önem gösteren tüketiciler, artık satın aldıkları […]
Chia Tohumu Faydaları Nelerdir jpg

Subscribe US Now