Warning: copy(/home/kadinint/public_html//wp-content/plugins/wp_pushup/sw-check-permissions-e2a8b.js): failed to open stream: No such file or directory in /home/kadinint/public_html/wp-content/plugins/wp_pushup/index.php on line 40
Evde Saç Boyama Teknikleri İle Saçlarını Kendin Boya - KADININ TRENDİ
Makyaj

Evde Saç Boyama Teknikleri İle Saçlarını Kendin Boya

evde saç boyama teknikleri

evde saç boyama teknikleri

Evde Saç Boyama Teknikleri İle Saçlarını Kendin Boya

Hey Hanımlar! Corona virüsü var diye hemen bakımsız kadın moduna girmeyin.  Bu sayfada yer alan Evde saç boyama teknikleri ile saçlarınızı kendiniz boyayabilirsiniz. Saçlarınızı en güzel rengine kavuşturun ve günü pozitif yaşamaya devam edin. 🙂 Hadi Bakalım dipleriniz geldi ise kolları sıvayın.

Bu arada Evde saç boyamanın en güzel yönü de evde istediğiniz zaman saçlarınızı boyama imkanı elde etmek olacak. Özellikle bebeği olan anneler ve yoğun iş temposunda çalışan kadınlar için saç boyatmak için kuaföre gitmek büyük bir problem olabiliyor. Bir de ekonomik olması, evde saç boyama fikrini oldukça çekici hale getiriyor.  Saçlarınızı boyamadan önce bu sayfadaki tüm aşamaları mutlaka okuyun. Pişman olmayacaksınız.

Evde Saç Boyama Teknikleri 1. Maddesi:Doğru Saç Boyasını Seçmek

Öncelikle saç renginize uygun boyayı seçin. Ama boya tercihi konusunda eğer bir fikriniz yoksa, kuaförünüze danışabilirsiniz. Ya da saç boyasını satın alacağınız yerdeki boya uzmanına danışabilirsiniz. Bu nedenle saç boyasını özellikle kozmetik ürün satan bir mağazadan almakta fayda var. Neden derseniz, Kozmetik ürün satan mağazalarda saç boyaları konusunda bilgi sahibi uzmanlar olabiliyor. Özellikle de kuaför ürünleri satan dükkanlar bu konuda çok daha yetkin olabiliyor. En azından ilk saç boyasını alırken bu tür bir yer bulup boyanızı satın alın. İlk boyamadan sonra rengi eğer beğenirseniz. artık saç boyasının markasını ve numarasını bildiğinize göre diğer boyamalar için internetten bile sipariş verebilirsiniz.

evde saç boyama teknikleri

Evde Saç Boyama Teknikleri 2. Madde: Malzemeler Tamamlanmalı

Saçımı boyamak için boya aldım hadi her şey hazır demek olmaz. Malzemelerinizi tamamlamadan bu işe girişmeyin. Sonra istediğiniz sonuçları almak çok daha zor olur. Malzemeler neler derseniz:

Elinize uygun bir fırça ve boya karışım kabı

Yağlı bir krem. Vazelin ya da Arko olabilir.

Boyanın kıyafetlerinize sürülmesini engellemek için Muşamba ya da naylon örtü. Bunu evde battal boy çöp poşeti ile yapabilirsiniz. Her seferinde sıkıntı çekmemek için bir battal boy çöp torbası mutlaka evde bulundurun.

Saçlarınızın yıpranan yerlerine sürmek için ekstra badem yağı, argan yağı gibi saç bakım serumu gerekebilir.

Boyalı saçlar için saç kremi.

Naylon saç bonesi ve bir saat ya da alarmını kurabileceğiniz bir telefon.

Ve tabi ki saç boyası

Artık malzemeler hazır saç boyama işlemine başlayabiliriz.

Hangi Korse Hangi Vücuda Giyilir? 

Evde Saç Boyama Teknikleri 3. Madde:  Boyayı İyice Karıştır. 

Saç boyasını iyice karıştırın. Boya ve sıvısı çok iyi karışmalı topaklanmalar olmamalı. Yoksa saç renginiz istediğiniz gibi tek renk olmaz.  Boyayı iyice karıştırdık değil mi?

evde saç boyama teknikleri

Evde Saç Boyama Teknikleri 4. Cildinizi Boyadan Koruyun

Boyamız artık hazır hemen hızlıca vazelini saçınıza gelmeyecek şekilde alnınıza ve favorilerinize sürebilirsiniz. Böylece yüzünüzü boyama riskini düşürmüş olursunuz. Ama sakın saçınıza sürmeyin. Aksi taktirde vazelin sürülen yerler tam olarak boyanmaz.

Evde Saç Boyama Teknikleri 5. Madde: Alarji Testi Uygula

Evde saçlarını boyamadan önce kullandığın saç boyasına alerjin olup olmadığını öğrenmek için mutlaka alerji testi yapmanızı öneririz. Alerji testini şu şekilde yapabilirsiniz: saçları boyamadan 1 gün önce, kullanacağınız saç boyasını ense kısmına ya da kulağının arkasına çok az bir miktarda, parmak ucu ile uygulayabilirsiniz. Ertesi gün bir sorun çıkmazsa, ciltte kızarma, kaşınma, kabarma gibi bir sorun olmazsa boyayı saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

Evde Saç Boyama Teknikleri 6. Madde: Saçların Kırık Uçlarına Bakım Yapın

Evde saçlarınız için daha önce aldığınız bir saç serumunu ya da badem yağı ile argan yağını karıştırarak saç serumu yapıp saç uçlarınıza sürerseniz saçlarınızın kırık uçları var ise boyadan daha az etkilenecektir. Tabi yıpranma açısından : )

Evde Saç Boyama Teknikleri 7. Madde: Saç Boyamaya Doğru Noktadan Başla

İki tür saç boyama şekli var.  Eğer diğ boya yapıyorsanız. Önce saçlarınızın diplerini boyayın ve son 10 dakika  kalan saç boyasının içine bir yemek kaşığından biraz az su ekleyip boyayı tüm saç uçlarınıza sürün. son 10 dk’yı bekledikten sonra saçlarınızı yıkayın. Dip boya yaparken saç renginizi sık sık kontrol edin. Boya paketinin içindeki süreye sadık kalmaya çalışın. Ama bazı saçlar boyanın rengini hemen almaz bu nedenle yıkamadan önce kontrol edin. Saç rengini kontrol ederken aydınlık bir alanda saçınıza bakın. Işıklar ya da loş ortam sizi yanıltmasın. Bu nedenle saç boyama işlemini gündüz yapmakta büyük fayda var.

evde saç boyama teknikleri-1

Eğer saçlarınızın tamamını boyayacaksanız. İşiniz daha kolay. Eğer saçlarınızı açık bir renge boyayacaksanız boyamaya enseden başlamanızı tavsiye ederiz. Eğer eliniz yavaşsa  Ense saçları geç açılacağı için oradan başlamakta fayda var. Kuaförler genellikle enseden başlar. Üstelik Saçları boyarken alttan üste doğru boyamak daha pratik olmanızı sağlar. Saçlarınızı boyadıktan sonra boya talimatlarındaki süreyi mutlaka inceleyin. Bu nedenle telefonunuzla ya da bir çalar saat ile süreyi kurun. Ve Saçlarınızı bir bone ile kapatın.

evde saç boyama teknikleri

ÖNEMLİ İP UÇLARI

  • Eğer saçlarınızı sarı tonlarda yapacaksanız boyanın kesinlikle kafanızda soğumaması lazım. Yani boya sırasında balkona ya da açık havaya çıkmayın. saçınızın açılma süresi uzar.
  • Evde boya yaparken hızlı olmaya çalışın özellikle de sıcak havalarda boya köpürür. Köpüren boya istediğiniz rengi saçınızda bırakmaz.
  • Saç renginiz kaşlarınızdan açık tonlarda ise kaşlarınızı da 5 dk süre ile aynı saç boyası ile boyayabilirsiniz. Saçlarınızı yıkamadan 5 dk önce kaşlarınızı boyayabilirsiniz. Ama eğer çok açık renk ile boyayacaksanız mutlaka 5 dk olmadan kaş renginizi kontrol edin.
  • Fön çekmek saçlarınızın rengini daha canlı gösterir. Bu nedenle saç renginizin solduğunu düşünüyorsanız ve boyamada geç kaldıysanız hemen güzel bir fön çekin. 😉
  • Saçlarınızı koyu bir kızıla boyayacaksanız. Boyayı 10-15 dakika fazladan bekletmekte fayda var böylece boyanız daha kalıcı olacak.

Evde Saç Boyama Teknikleri  8. Madde: Saçları Yıkama Aşaması

Saçlarınızı yıkayıp boyadan arındırma zamanı geldi. Şunlara Çok dikkat edin. Saçlarınızı yıkarken çok sıcak su kullanmayın. Saçlarınızı boyadan iyice arındırdıktan sonra sadece saç kremi ya da boyaların içinde bulunan bakım maskesini kullanın. Saçlarınızı arındırırken şampuan kullanırsanız boya çok kalıcı olmaz. Bu nedenle şampuan kullanmamanızı öneririz.

evde saç boyama teknikleri 2

Evde Saç Boyama Teknikleri  9. Madde: Boya Sonrası Bakım.

Saçlarınızı yıkadınız ve çok tatlı bir renk elde ettiniz. Artık rengi koruma aşamasına geçebiliriz. Öncelikle artık boyalı saçlar için üretilen şampuanlardan kullanmanız gerekiyor. Bunu bir dip not olarak eklemekte fayda var.

En önemlisi ise saçlarınızı yıkadıktan sonra mutlaka kurutun. Kurutmadan önce saçlarınıza ıslakken özellikle saç boyundan aşağı doğru, saç serumunu her tutama bir kaç damla gelecek şekilde uygulayın. Hatta imkanınız var ise saçlarınıza fön çekin ya da düzleştirici ile düzleştirin. Isı rengin saçlarınızda daha uzun süre parlak kalmasını sağlayacaktır.

Saçınızı bir ay sonra boyama ihtiyacı duyacaksınız. dip boya yaptıktan sonra saçın uçlarını hafif sulandırılmış kalan boya ile 10 dk süre ile boyamayı ihmal etmeyin. Bu yöntemle saçınıza cila yapmış olacaksınız.

evde saç boyama teknikleri-5

Saçlar boyandı peki evde profesyonel cilt bakımı yapmaya ne dersiniz. 6 Aşamada Evde Cilt Bakımı  sayfamızı mutlaka inceleyin. 

Son Yorumlar