Sağlık

Türkiye’de Corona Nasıl Yayıldı Son Haberler

corona virsüs türkiyeye nasıl geldi

corona virsüs türkiyeye nasıl geldi

Türkiye’de Corona Nasıl Yayıldı?

Korona virüs salgınının en geç geldiği ülkelerden biri de Türkiye olmuştu. Bu bizim için aslında bir avantaj. Neden derseniz diğer ülkelerin tecrübelerinden faydalanarak virüsü en az zararla atlatabilirdik !  Çin’de ortaya çıkan ve önce İran’da sonra da Avrupa ülkelerinde binlerce vakaya ulaşan Corona salgını, 11 Mart 2020’de ne yazık ki Türkiye’ye de bulaştı. Türkiye’de corona için hemen bir bilim kurulu oluşturuldu. Ve salgını en az kayıp ile atlatmamız için Sayın Bakanımız Fahrettin Koca ve Bilim kurulu üyeleri ellerinden geleni yapıyorlar.

Türkiye’de Corona Virüsünü Nereden Aldı?Peki Korona virüs Türkiye’ye nasıl yayıldı? Şehirlere nasıl yayıldı? Bu sorulara kesin doğru cevabı vermek pek mümkün gibi görünmüyor. Fakat bazı fikirler iddialar var.

Hürriyet’te yer alan habere göre, özellikle yayılmanın hangi il veya illerden başladığı belirlenerek o illere yönelik ek tedbirler hayata geçiriliyor. Bu amaçla korona virüs salgınına yakalanan kişilerin hikâyelerinden, beyanlarından yola çıkılarak salgının yayılma noktaları belirlendi. Buna göre İstanbul ve İzmir’e hastalık ilk olarak Avrupa’dan gelenlerden taşındı, yayılma da Avrupa’dan gelenlerle başladı. İstanbul’dan da şehirler arası geçişler nedeniyle virüs Kocaeli, Ankara olmak üzere farklı 4-5 ile taşınmış oldu. 

Bağışıklıkığı güçlendiren Bitki Çayları ve yiyecekler hakkında bilgi edinmek için Bağışıklık Sistemini sayfamızı tıklayınız.

 En Son Türkiye Corona Virüs Bilançosu Şu Şekilde

15 nisan 202 Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıkladığı son rakamlar şöyle:

  1. Türkiye’de hayatını kaybeden hasta sayısı: 121
  2. Türkiye’de iyileşen hasta sayısı: 1822
  3. 15 Nisan’da Türkiye’de vaka sayısı: 3783
  4. 15 Nisan Türkiye’de test sayısı: 40.520

TOPLAM CORONA İSTATİSTİKLERi

  1. Türkiye’de hayatını kaybeden hasta sayısı: 1890
  2. Türkiye’de iyileşen hasta sayısı: 10.453
  3. Türkiye’de toplam vaka sayısı: 82.329
  4. Türkiye’de uygulanan toplam test sayısı: 598.933
  5. Toplam entübe hasta sayısı: 1054
  6. Toplam yoğun bakım hasta sayısı: 1894

Bu gün ki vefat edenlerin sayısını gösteren rakamlar hala diğer ülkelerin kayıplarına göre düşük seyrediyor.

corona virsüs fahrettin koca twitter ekran görüntüsü

Sağlık bakanımız Dr. Fahrettin Koca: ”Şifa bulan hasta sayımız 10.000’in üzerine çıktı. Tedavide önemli üstünlüklerimiz var. Artan test sayımıza rağmen yeni eklenen vaka sayısında düşüş var. İki gücümüz var: Tedbir, tedavi. Gücümüzü kullanalım.” cümleleri ile bu günün de umutvari olduğu mesajını verdi.Corona Virüsü sayfamızda yer alan Türkiye Korona Virüs Haritası ile Takip Edebilirsiniz.

 

 

Share article:

Permalink:

Son Yorumlar